Passenger vystúpi v Starej Tržnici


Najlepší kamarát Eda Sheerana odohrá v utorok v Bratislave takmer dvojhodinový koncert. Namiesto pôvodne plánovaného Hradu Devín však vystúpi v Starej Tržnici

Koncert britského pesničkára Passengera, ktorý sa uskutoční v utorok 18. augusta, sa presúva z Hradu Devín do Starej Tržnice. Dôvodom sú nepriaznivé predpovede počasia, ktoré na utorok hlásia riziko silných zrážok. Tie by v kombinácii s nerovným povrchom na Devíne mohli podľa organizátorov predstavovať riziko.

Najlepší kamarát Eda Sheerana si tak nakoniec zahrá v centre mesta. Koncert sa začína o 18:00 vystúpením minuloročného objavu Genius Locci, o siedmej príde na rad austrálsky pesničkár Stu Larsen, headliner sa objaví na pódiu krátko po ôsmej.

Na Slovensku poprvýkrát uvidíme naživo autora známych hitov Let Her Go, Holes a ďalších, ktorú sú však len zlomkom jeho tvorby. Passenger má celkovo na konte päť albumov a pripravuje ďalší. O svojom poslednom počine Whispers z roku 2014 Passenger hovorí: „Myslím že je to môj najlepší a najpozitívnejší album. Sú tam aj veci ako samota a smrť, ale ak by tam neboli, nebol by to Passengerov album.“

S Edom Sheeranom spája Passengera nielen blízke priateľstvo a veľmi podobný hudobný štýl, ale aj skutočnosť, že obaja sa pred nastúpením do kolotoča hudobného biznisu dlhé roky živili muzicírovaním na uliciach európskych a amerických miest.

Samotný Passenger býva najčastejšie prirovnávaný k Bobovi Dylanovi a duu Simon & Garfunkel. Ako znie naživo, o tom sa budeme môcť presvedčiť 18. augusta v Bratislave.

lineup:
18:00 Genius Locci
19:00 Stu Larsen
20:00 Passenger

Passenger – Let Her Go

Passenger – Holes

Stu Larsen – Thirteen Sad Farewells

Genius Locci – Why I Can´t