Passenger vystúpi v lete na Devíne


Na Devínskom hrade vystúpi v lete známy britský pesničkár Passenger. Najlepší kamarát Eda Sheerana zavíta na Slovensko 18. augusta a bude headlinerom mini-festivalu, na ktorom okrem neho vystúpia ešte česká legenda Mňága & Žďorp, kultová bratislavská formácia Kosa z nosa a minuloročný objav Genius Locci. Prvých 200 najlacnejších vstupeniek v cene 18 eur je už v predaji na stránke http://www.orepole.sk.

Passengera sa podarilo na Slovensko dotiahnuť po dvoch rokoch rokovaní, pričom definitívne rozhodnutie padlo po tom, ako speváka očarili fotografie Devínu. Na Slovensku tak uvidíme naživo autora známych hitov Let Her Go, Holes a ďalších, ktorú sú však len zlomkom jeho tvorby.

Passenger má celkovo na konte päť albumov a pripravuje ďalší. O svojom poslednom počine Whispers z roku 2014 Passenger hovorí: „Myslím že je to môj najlepší a najpozitívnejší album. Sú tam aj veci ako samota a smrť, ale ak by tam neboli, nebol by to Passengerov album.“

S Edom Sheeranom spája Passengera nielen blízke priateľstvo a veľmi podobný hudobný štýl, ale aj skutočnosť, že obaja sa pred nastúpením do kolotoča hudobného biznisu dlhé roky živili muzicírovaním na uliciach európskych a amerických miest.

Samotný Passenger býva najčastejšie prirovnávaný k Bobovi Dylanovi a duu Simon & Garfunkel. Ako znie naživo, o tom sa budeme môcť presvedčiť 18. augusta na Devíne.

Po vypredaní prvých 200 najlacnejších lístkov stúpne cena vstupného na 23 eur (300 lístkov) a následne na 27 eur, pričom táto cena sa už nezmení do konca predpredaju.

lineup:
17:00 Genius Locci
18:00 Kosa z nosa
19:00 Mňága & Žďorp
20:00 Passenger
videá:
Passenger – Let Her Go

Passenger – Holes

Mňága & Žďorp – Rodné lány

Kosa z nosa – Môj zrak

Genius Locci – Why I Can´t