Otvorenie výstavy Tomáša Džadoňa


Košice 2013 n.o. a Kasárne/Kulturpakr Vás pozývajú na OTVORENIE VÝSTAVY TOMÁŠA DŽADOŇA

TOMÁŠ DŽADOŇ – */Nová tradícia/* + **POXXOXO (CZ)

VERNISÁŽ – *6. AUGUST –* *18:00 *Kasárne/Kulturpark

*PRÍĎTE SA POZRIEŤ AKO ČELIŤ DNEŠNEJ SITUÁCII, V KTOREJ NA NAŠOM PRÍSTUPE K TRADÍCII OSTÁVA TRADIČNÝM IBA JEJ ZANEDBÁVANIE. AKO ROZUMIEŤ SEBE SAMÉMU V SÚVISLOSTIACH VLASTNEJ KULTÚRY, AKO SI VYTVORIŤ KREATÍVNOU CESTOU OSOBNÝ VZŤAH K TRADÍCII BEZ POCHYBNE PREDŽÚVANÝCH HODNÔT A S UVEDOMENÍM, ŽE AJ TÁ NAJOBJEKTÍVNEJŠIA TRADÍCIA JE NA ZAČIATKU VŽDY NIEČO SUBJEKTÍVNEHO.*

Výstava potrvá od* 7. augusta *do *26. septembra *a bude otvorená* Ut – Ne *od* 16:00 *do* 20:00 *a počas akcií.

Pozýva Vás aj autor osobne:

*TOMÁŠ DŽADOŇ *(SK)
Výtvarník *Tomáš Džadoň* (1981, Poprad) absolvoval AVU v Prahe (Lindovský, Šejn… ?), študoval v Bratislave a poľskom Koszaline. Pravidelne vystavuje doma aj v zahraničí. Finalista Ceny Jindřicha Chalupeckého, Ceny Oskara Čepana, laureát Ceny Cypriana Majernika a víťaz Ceny Essl. Absolvoval rezidenčné pobyty na zámku v Trebišiciach, Marseille, Grazi a Prahe. S uruguajskou výtvarníčkou Silvinou Arismendi založil a prevádzkoval nomádsku galériu Parásito, ktorá v rokoch 2007 až 2010 organizovala v Prahe rezidenčné pobyty a výstavy latinoamerických umelcov. Toho času študuje v doktorandskom programe na bratislavskej VŠVU pod vedením prof. Dezidera Tótha v Neateliéri. Žije a tvorí v Prahe.

Aktuálna výstava v Kasárňach/Kulturparku ponúka výber z jeho doterajšej tvorby. http://www.tomasdzadon.com

*AFTER PARTY – LETOM SVETOM 22:00*
*POXXOXO (CZ) */Post-punk /electro, disco/

Dievčenské trio z Prahy, známe organizovaním tématických večierkov. Po diaľnici D1 prichádzajú do Košic ako Mirek, Felix a Luboš !!!

via kosice2013.sk