Original DUBSTEP Night v Subclube


Príďte si s nami 12.4. zameditovať do Subclubu, kde skúsení zástupcovia domácej scény opäť rozvibrujú steny skutočnou underground bass music.

Pozvanie do Ůčka prijala dvojica individuí, ktorí sa schovávajú pod kryptonymom Žiletka a Kolík. Žiletka je maniak, brutálny psychopat, ktorý v súčasnej dobe inklinuje k polohám v okolí špinavého techna, dark ambientu, noisu a dronu.
Pripraví si pre vás selekciu – prierez dubstepu z rokov 2008-2010 ostrý ako žiletka. Chrbát mu bude kryť jeho kolega vo zvuku, další bratislavský pištoľník, nezbedný pošuk zvaný Kolík, ktorý do vás ako do upírov zabodne svoj dunivý kôl.
Rozhodli sa vytiahnúť na svetlo sveta artefakty svojej dubstepovej minulosti – debničku vinylov s kúskami z labelov ako deep medi, hyperdub, black box, osiris, tempa a priniesť ich do prítmia atómového krytu pod hradnou skalou.

Drshk pochádza z Bratislavy. Keď prvýkrát videl reggae selectorov meniť platne na gramcoch a vyťahovať tie najlepšie kúsky, bolo jasné, že touto cestou sa chce vybrať aj on. Potom prišiel rok 2007 album Untrue a prvá platňa v zbierke. Úplne prepadnutie vášni v 140bpm tempe. Prvé hrania si dal s reggae soundom One-off Rockers (big up!) časom bez značky absolvoval akcie v Účku, pozrel sa do susedného Brna aj Ostravy. V posledných dvoch rokoch sa stiahol z live hrania a stará sa o zbierku asfaltu. Očakávať od neho treba zvuky 8-bitov, grime a možno sa prehrabe aj k nejakým nostalgickým chuťovkám.

KA.YA je mladík z Rimavkej Soboty, rezident a spoluorganizátor tamojších akcií Transistor. Platne krúti už druhý rok. Od skrečovania prešiel k dubstepu, neskor začal hrať aj dnb, avšak k dubstepu má stale vrúcny vzťah. Jeho obľúbený producenti sú Soloman, Requake, Skream, Skeptical, Kryptic minds, či Killawatt.

DJ, producent a pionier dubstepu na slovensku Jazzcause odohrá prierez jeho produkcie. Možete sa tešiť na skladby ktoré velakrát rozhýbali kluby, ale aj veci z jeho „šuflíku“.

Všetci sa na vás tešíme. Vstup za 3€.
https://www.facebook.com/events/1486306258259595/