Obývačkový projekt Päfgens vydáva debut, ponúka ho na bezplatné stiahnutie


Niekoľko rokov boli aktívni na bratislavskej scéne, aby po presťahovaní sa do inej krajiny konečne naplno rozbehli aj svoju vlastnú kapelu. Dvojica Päfgens, ktorá niekoľko rokov organizovala koncerty pod hlavičkou After Hours Shows, vydáva debutový album What Happened To Erich Zederkoff?. Stiahnuť sa dá zadarmo alebo za dobrovoľný príspevok, vychádza ale aj v limitovanej edícii handmade balených CD.

Päfgens skladajú jednoduché pesničky, ktoré si sami nahrávajú doma vo Varšave. Stretáva sa v nich obľuba shoegazu s lo-fi prístupom a jednoduchosťou folku. Terénne nahrávky potom vo výsledku podkresľujú atmosféru vystavanú na prelínaní sa jemných vokálov s gitarou a basou.

„V hudbe sa už niekoľkokrát potvrdilo, že nástrojový minimalizmus a partnerská chémia fungujú lepšie, než zbytočne veľké kapely s hutným zvukom,“ písalo sa na jednom slovenskom hudobnom webe v reakcii na ich EP. Prvým skutočným albumom, ktorého zvuk dotiahol do konečnej podoby v Dubline usadený Tom Karásek alias Gaex, to chcú Päfgens potvrdiť. 

https://pafgens.bandcamp.com/album/what-happened-to-erich-zederkoff

https://www.facebook.com/pafgens