Nový singel Puppet Theatre od The High Corporation


Československý kvartet The High Corporation vydáva singel Puppet Theatre k pripravovanému EP When I Went To School.

Singel prináša moderný mix elektroniky, hip hopu, jazzu, dubu a soulu, ktorý je v naších končinách pomerne zriedkavý. Práve ten je však pre The High Corporation zároveň typický. Po vypočutí ich tvorby asi nikoho neprekvapí, že členi čerpajú inšpiráciu od Anderson .Paak, Portico Quartet, Erykah Badu, James Blake, Daisuke Tanabe, Kaytranada a Kendrick Lamar.

Za krátku dobu svojej existencie sa stihli zúčastniť desiatok festivalov a získať si priazeň aj náročnejšieho publika. Ich vystúpenia sú známe svjou podmanivosťou. Kapela taktiež predskakovala interpretom ako sú Akua Naru, Selah Sue alebo Nneka.

Jednotliví členovia taktiež hrajú alebo spolupracujú napr. s fantastickou Katarziou, Fallgrapp a Jimmym Pé.

Singel Puppet Theatre vychádza dnes (18. Novembra) na slovenskom vydavateľstve GERGAZ u ktorého vydali aj svoj debutový singel Maj in June.

“Pre nás je to nejperspektivnější label v československu s nejlepšou crew, ktorá hladá mladých ludí s názorom a nebojí sa pustiť von niečo čo nie je mainstream, pretože je to jednoducho kvalitné. Taký kreativny team môže menit veci. Čo sa im aj darí napríklad s Fallgrapp alebo Jimmy Pé, ktorých vydávajú. Je pre nás cťou byť súčasťou takého labelu.” hovorí za The High Corporation producent a basgitarista Lukáš Mutňanský.

Nový singel si môžete stiahnuť zadarmo zo stránok Bandcampu
https://gergaz.bandcamp.com/album/puppet-theatre

Spomínané EP “When I Went To School” bude kapela krstiť vo Vile Štvanice v Prahe, kam si ako hosťa pozvala producenta Monophobe z Viedne. Krstom zároveň vrcholí ich prvé československé turné This Is Not Homework. Turné, ktorého súčasťou bolo aj vystúpenie v bratislavskom KC Dunaj, momentálne pokračuje vo vybraných mestách.

19.11. – Jablonec n. Nisou – Klub na Rampě
24.11. – Plzeň – Anděl Music Bar
26.11. – Karlovy Vary – Crux
03.12. – Písek – Klub Divadelka
09.12. – Praha – Vila Štvanice – EP release party