NOVÝ PROGRAM NA MĚSÍC KVĚTEN A ČERVEN!


Nová porce „kuřecích hudebních čtvrtků“ je na světě. V květnu a červnu tu se propracujeme od blues přes rock až pomladší žánry jako je ska a reggae. V nejbližší budoucnosti se tak mohou návštěvníci Kuře v hodinkách Music Clubu těšit na následující koncerty (podrobnější informace k jednotlivým kapelám najdete níže):

6.5. HUDBA PRAHA revival UŠIRVÁČ
14.5. TUCET
20.5. IVAN HLAS trio
27.5. KLUBOVÁ NOC UNITED ISLANDS
10.6. The SPANKERS
16.6. BLUENIGHTS: MATTHEW DEVEREUX (IRL)
24.6. KLUBOVÁ NOC UNITED ISLANDS

Info:
KUŘE V HODINKÁCH
RESTAURACE & MUSIC CLUB
start koncertů: 21:00
tel: 222 734 212
Seifertova 26, Praha 3
http://www.kurevhodinkach.cz

INFO O ÚČINKUJÍCÍCH

HUDBA PRAHA revival UŠIRVÁČ
Správný muzikant žije především původní tvorbou. Uširváč se stal takovou nekončící idylkou bokem, kdy se jednou až dvakrát do měsíce vyjede, smečka si zahraje své oblíbené staré pecky a pak se bujaře kalí až do úsvitu. Uširváč se nikam necpe, nemá větší ambice než právě a jen tu hudební radost při zachování instrumentální kvality. Některé koncertní zastávky už jsou cosi jako folklór, mimo zmíněných třeba Čendovy motosrazy na západě Čech, Kosťovy akce na Děčínsku, pohostinná jihočeská Nedabyle… a každoročně několik nových míst, kam se Uširváč časem zaručeně vrátí. To je téměř pravidlo, neb je to prostě celé uvnitř dost radostné a lidi to z toho cítí.
více informací na http://www.usirvac.cz

TUCET
Kdysi se o této kapele psalo: Tucet znamená 12 a 12 je taktů do blues. Stejně přímočaré jako toto vysvětlení názvu poloakustického tria jsou i jeho texty a hudba….. Frontmanem znovuobnovené legendy bluesové klubové scény je charismatický zpěvák a hráč na harmoniku Marek Hlavice. V roce 1994 vydala skupina profláklé album Co takhle sbalit ňáký baby. Dominantním autorem textů i hudby je v Tuctu Peter Jurkovič, dnes proslulý především jako stavitel elektrických kytar pro českou kytarovou špičku. Po několikaleté koncertní pauze se dal Tucet znovu dohromady v původní sestavě Hlavica / Jurkovič / Hudec.

IVAN HLAS trio
Jeden z mnoha projektů jednoho z bardů hanspaulské scény zpěváka, kytaristy a skladatele Ivana Hlase. V triu jej skutečně kongeniálně doprovázejí kytarista Norbi Kovács a violoncellista Jaroslav Olin Nejezchleba.
Říká se, že Ivan Hlas je jediný český písničkář, který umí psát nejen o nešťastné, ale i o šťastné lásce. Možná na tom něco bude – tohle téma je pro něj celoživotní jedničkou, a ačkoli je svými kořeny bluesman, pocházející z pražské čtvrti, tomuto žánru zasvěcené už od konce 60. let, tedy z Hanspaulky, v jeho rukopisu žádné beznadějné stížnosti nenajdete.
Po dlouhých letech se v poslední době Ivan Hlas vrátil do klubů s menší muzikantskou sestavou. Ale i když se hraje na akustické nástroje, žádné bezzubé „kotlíkaření“ nečekejte. Všichni tři muzikanti jsou rockeři, kteří se nezapřou ani po „vytažení ze zásuvky“. Svědčí o tom i jejich skvělé předloňské album Láska jako oliva. Přestože bylo na Anděla nominováno zrovna ve folkové kategorii.
více informací na http://www.ivanhlas.cz

THE SPANKERS
The Spankers se do současné sestavy zformovali v létě 2009. Tvoří jí jak  hudební nadšenci a amatéři tak profesionální hudebníci. Kapela se snaží  ve své tvorbě kombinovat více hudebních stylů (reggae, funk, rap) se  ska-offbeatovým rytmem, přičemž cílem je, aby její hudba nutila fanoušky  k tanci a přitom nepostrádala kvalitu a originalitu.
Celkovou tvář dodává kapele svým unikátním hlasem krásná a charismatická  zpěvačka Tereza Krippnerová. O hudební podklad se stará čtyřčlenná  rytmická sekce a tři dechové nástroje.
Koncerty The Spankers jsou plné energie a muzikantského nadšení a  rozhodně stojí za to je navštívit, pokud se nebojíte uvolnit a užit si  nadupanou show. Přijďte se na nás podívat, budeme Vás bavit!
více informaci na http://www.thespankers.cz

MATTHEW DEVEREUX (IRL)
V Čechách usazený frontman irské skupiny The Pale představí svůj sólový projekt,který však nezapře své kořeny v mateřské skupině The Pale.
Dublinská rocková skupina The Pale, které na debutové minialbum přispěl z vlastní kapsy manažér U2 Paul McGuinness, hraje od podlahy infekčně melodické skladby, ostatně jak se na správné Iry sluší, to ovšem neznamená, že by vám museli nutně někoho připomínat. Otcové zakladatelé – zpěvák, kytarista a hitmaker Matthew Devereux se zpívajícím mandolinistou Shane Wearenem – okolo kterých se od roku 1990 všechno točí, v hudbě The Pale nechali seběhnout celou řadu vlivů: reggae, ska, bluegrass, pop a díky častým toulkám po Východě Evropy a Turecku, kde jsou mimochodem hodně populární, také nevázanost ukrajinských svatebních veselí a tureckých rytmů. The Pale se během bezmála dvacetileté kariéry, během níž vydali nespočet zdařilých desek, dokonce dočkali přízviska „zoukibilly“, což rozšifrováno, by znamenalo, že se na cestách setkali se zabijáckým karibským tanečním stylem z Karibiku a o nic méně skotačivým rockabilly.
Realizováno ve spolupráci s agenturou Liver Music – www.livermusic.cz
více informací na http://www.thepale.ie

via http://www.kurevhodinkach.cz