Nový crowdfundingový portál marmelada.sk má po mesiaci prvý úspešný projekt


Vo štvrtok 12. februára začal na Slovensku fungovať nový crowdfundingový portál marmelada.sk. Po necelom mesiaci hlási prvý úspešný projekt, keď sa grafikovi Mirovi Stachovi podarilo vyzbierať vyše 100 percent na originálnu omaľovánku s tematikou československých lokomotív. K 50% sa blíži aj ďalší projekt – rozprávková knižka V Modrej izbičke od spisovateľky Diany Mašlejovej – a vyše 700 eur už dosiahol film Cooltúra od oceňovaného dokumentaristu Mira Rema. Kampaň na všetky spomenuté projekty budú trvať ešte viac ako mesiac.

Prvému úspešnému marmeládovskému “crowdfunderovi” Mirovi Stachovi stačilo na vyzbieranie cieľovej sumy 900 eur len 12 dní. Za ten čas ho podporilo celkovo 37 ľudí, a to sumami od 9 do 109 eur. Podporovatelia si ako odmenu mohli vybrať základný balík s omaľovánku s pexesom, ale aj väčšie sety, ktoré obsahovali napríklad aj rodinný cestovný lístok na jazdu parným vlakom. Keďže kampaň skončí až začiatkom mája, možnosť získať originálnu odmenu bude trvať ešte niekoľko týždňov. “Záujem o moje omaľovánky ma skutočne prekvapil. Po tom, čo sa mi podarilo dostať cez sto percent, som sa rozodol, že v prácach pre deti budem určite pokračovať. Už teraz mám v zálohe ďalšie zaujímavé projekty,” povedal na margo úspešného crowdfundingového projektu rodený Žilinčan Miro Stacho. Kampaň na jeho omaľovánky nájdete na tomto odkaze: http://www.marmelada.sk/projekt/vlaciky/podporovatelia

Ľudia, ktorí chcú ktorýkoľvek z projektov zverejnených na marmeláde podporiť a umožniť tak, aby sa realizoval, tak môžu urobiť zaslaním vybranej čiastky na stránke http://www.marmelada.sk, a to prostredníctvom bankového prevodu alebo platbou kartou. Môžu tak urobiť anonymne, ale i verejne, pričom pri druhom spôsobe bude ich meno i suma uvedená na stránke projektu. Donori za svoje peniaze dostanú v prípade úspešného projektu vždy odmenu, ktorú si na stránke zvolili. Výhodou pre potenciálnych prispievateľov je fakt, že v podstate nič neriskujú, keďže pri neúspešnom projekte dostanú zaslanú čiastku v plnej výške späť na nimi uvedený účet.