Nový album skupiny Bruno Benetton Free Band


Slovenský spevák Tomáš Palonder známy najmä z formácie Love 4 Money a mnohých hereckých vystúpení, prichádza na slovenskú hudobnú scénu s úplne novou ambicióznou kapelou Bruno Benetton Free Band, tejto formácii vyšiel 10.novembra debutový album s názvom „The Phenomenons of Pop“ pod záštitou značiek CCL a BBFB MUSIC. Oficiálny krst sa odohrá koncom januára v bratislavskom Nu Spirit Clube na Šafárikovom námestí. „Album zrel viac než tri roky, teraz sa môžeme publiku konečne predviesť naživo“ uviedol spevák kapely Palonder. Po premiérovom vystúpení v slovenskej metropole chystajú Bruno Benetton Free Band turné po Slovensku a vystúpenia na letných festivaloch aj v iných štátoch EU. Fanúšikov o vystúpeniach budú informovať prostredníctvom médií i oficiálnej myspace stránky.

Okrem živých vystúpení však kapela chystá hneď druhý štúdiový album. „Nový materiál je na 90 percent hotový. Nahrávku majú v pláne vydať v roku 2011.“ Skupina má sedem členov. Okrem speváka Palondera sú to: Mustafa (gitara,vokál), Križo (piano,vokál), Michal Uličný (bicie nástroje), Michal Danielis (klávesy a moduly), Juraj Varga (basgitara, vokál) a Marek Hradský (sólová gitara).

Kapela Bruno Benetton Free Band vznikla v roku 2008 v Bratislave. Zakladateľom bol Mustafa, ktorý po spojení sa s Križom začal pracovať na spoločnej tvorbe po stránke aranžérskej, textovej a dodnes kapelu produkuje. Čoskoro po príchode Tomáša Palondera, ktorý sa stal členom skoro dva roky po vzniku projektu, bola kapela kompletná. Prvým singlom kapely sa stala skladba „You are my mate“, ktorá vyhrala popovú sútaž T-musiccity v novembri 2010 a ktorú ste už mali možnosť počuť na rádiu FM.

via http://www.myspace.com/brunobenettonfreeband