Nový album Komajoty s názvom Kolobeh pokrstí Martin Migaš


Po dvoch rokoch pripravila skupina Komajota svoj tretí štúdiový album s názvom Kolobeh. Svojim fanúšikom ho premiérovo predstaví na koncerte 13. novembra v prešovskom V klube, kde album pokrstí bubeník a spoluproducent albumu Martin Migaš, známy z pôsobenia v kapele Peha.

Výber krstného otca bol jasný a logický. „Našu novinku pokrstí Martin Migaš. Je najviac spojený s novým albumom a máme ho radi. Navyše má dosť veľkú zásluhu na tom, že album vôbec vznikol,“ hovorí basgitarista skupiny Komajota Mišo Kráľ a jeho spoluhráč a bubeník Stano Čorej ho dopĺňa: „Migi je náš dlhoročný kamarát, od ktorého sme sa v hudbe veľa naučili. V mnohom nám radil a pomáhal, vďaka čomu sa tento album vydaril. Chceli sme si ho takto uctiť.“ Bubeník skupiny Peha si preto od svojich mladších kolegov vyslúžil prezývku Martin „Guru“ Migaš.

Okrem nových pesničiek odznejú aj osvedčené hity. Komajota sa predstaví v rozšírenej koncertnej zostave s klávesákom Danom Špinerom, ktorý sa tiež podieľal na vzniku nového materiálu, a perkusionistom Mirom Szirmayom. Už po tretíkrát budú môcť kolekciu nových piesní Komajoty ako prví počuť práve fanúšikovia v Prešove. „Nie je to ani zámer, ale ani náhoda. Prešov je mesto, v ktorom sa najviac pohybujeme a je našim domovom,“ hovorí líder Martin Husovský a fanúšikom z ostatných miest odkazuje, aby prišli. „Prešov je dosť veľký a zmestí sa sem veľa ľudí. Tešíme sa na vás.“

Prvým singlom z albumu Kolobeh, ktorý skupina nahrávala v prešovskom štúdiu Perina, je pesnička Voda v koši, ktorá už úspešne rotuje v slovenskom rádiovom éteri. Album prinesie ešte minimálne tri ďalšie single. Hudobne sú všetky pesničky z pera lídra skupiny Martina Husovského. O texty sa podelili Jozef Husovský, Michal Baláž, Silvia Kaščáková a Pavol Vozár. Album ponúka dnes už typické „komajotovské“ pesničky v súčasných aranžoch, ktoré potešia nielen fanúšikov skupiny.

Zoznam skladieb na albume Kolobeh:
1. Voda v koši
2. Sme
3. Kocky sú vrhnuté
4. Verím
5. Pavúk
6. Vŕby
7. Kolobeh
8. Piesok dní
9. Útek
10. Fľaše
11. Holuby
12. Posledná kvapka

redakciu informoval za skupinu Komajota Edo Kopček / obálka albumu: Paulína Rypáková