Novozélandská reggae kapela Cornerstone Roots vystoupí 7. srpna poprvé v Praze


Sedmého srpna tu bude jedinečná příležitost si poslechnout naživo výbornou novozélandskou kapelu Cornerstone Roots, která ve své tvorbě míchá roots reggae, dub i chillout music a také vlivy tamní domorodé kultury Maorů a Samoanů.

Kapelu založil v roce 2001 zpěvák a kytarista Brian Ruawai společně se svou partnerkou Naomi Tuao, která hraje na baskytaru. Později se k nim přidal bubeník Ashley Pirie a perkusista Aaron Bush, kteří ještě více definovali specifický zvuk kapely. Součástí bandu se o pár let později staly i děti zakladatelského páru – čtrnáctiletý Reiki hostuje u mikrofonu a patnáctiletá Kaea si vzala na starosti kláves. Cornerstone Roots jsou tedy vlastně doslova rodinná kapela, která lítá kromě Pacifiku a Evropy na koncerty i třeba do Japonska, kde má reggae překvapivě opravdu velké publikum. Předskakovali také legendám, jako jsou Burning Spear, Sly & Robbie, Lee Perry nebo třeba Toots & The Maytals, což je také důkazem kvality a respektu promotérů k jejich tvorbě.

Cornerstone Roots mají aktuálně za sebou tři dobře ceněná alba Soul Revolution, Free Yourself a Future is Now plus navrch dvě EP desky One Fine Day a Forward Movement. Desky nevyšly jen na Zélandu, album Free Yourself letos vyšlo u příležitosti dvanáctého výročí kapely také u berlínské značky Crazy Planet Records.

Letos je kapela celé léto na evropském turné, které odstartovalo v Glastonbury. Sice výjimečně bez dětí, které musí chodit do školy, ale za to přijedou hned s několika skvělými novými letními singly, které vyšly v květnu a můžete si je hned pustit či stáhnout na stránkách kapely. Čeká je také návrat na slovenský Uprising, ale ještě předtím se chtěli podívat do Prahy. A tak na přání samotné kapely proběhne i česká klubová premiéra, která proběhne v pražském Futurum v rámci reggae seriálu Top-A-Di-Top. Ten je realizován spoluprácí Lucerna Music Baru a českého reggae portálu JahMusic.net. Support obstará pražská neosoul/reggae kapela TribeTown a v neposlední řadě DJs Herby Boy a Admirál Kolíbal.

Pro horké léto naprosto ideální soundtrack!

Cornerstone Roots (NZ), Tribetown, DJs Herbyboy & Admirál K.
Praha, Futurum Music Bar / 7.8.2014 od 20h / Vstup 250Kč