November v Kasárňach/Kulturparku aj so Švajčiarskou príchuťou


November v Kasárňach/Kulturparku prinesie Košičanom množstvo chutí z celej Európy. Jednou znajvýraznejších bude predstavenie švajčiarskeho umeleckého zoskupenia Compagnie Drif, Black Peter – No Concert. Hudobníci, prefomeri, tanečníci, vynálezcovia, to všetko sú členovia Compagnie Drift. „Bleck Peter – No Concert je ďalší divadelný koncert tohto zoskupenia, ktorý nemá nič spoločné s divadlom a takmer nič spoločné ani stancom. Počas slovenského turné zavítajú 12. novembra aj do Kasární/Kulturparku. Je to niečo, čo sme tu ešte nezažili, projekt, ktorý musíte vidieť,“ približuje Blažena Sedrovičová, Kasárne/Kulturpark.

Francúzsko bude zastupovať Éric Faye, popredný súčasný francúzsky spisovateľ, redaktor a prekladateľ, ktorý sa podieľal aj na tvorbe exkluzívneho kolektívneho diela O Franzovi Kafkovi z netradičného zorného uhla. Obľúbencov elektronickej hudby určite poteší návšteva z Anglicka, geniálny, Mike Slott, ktorý spolupracoval aj s Hudson Mohawke.

Z domácich chutí patrí medzi špeciality výstava Viktor Oravec & Friends. Ak chcete vidieť, ako rozpracovali tú istú tému šiesti umelci, aké bremeno nosia Viktor Oravec, Jozef Suchoža, Otto Szabó, Juraj Sasák, Jozef Tóth a Richard Kita, čo ich spája? Odpovede nie len na tieto otázky dostanete 18. novembra. „V novembrovom programe dostali znova priestor už nie len etablovaní umelci a skupiny ako Noisecut, The Swan Bride, Plastic Swans, ale aj začínajúci umelci ako Palko Matia, Michaela Knížová, ktorí pochádzajú z Košíc. Samozrejme ostávame aj pri pravidelných filmových pondelkoch, ktoré sú tento mesiac venované filmovému cyklu Soukromé století. Ponúkame tiež už stabilný formát prednášok What the hell, Čo do pekla je… Košičania sa majú na čo tešiť,“ doplnil Tomáš Makara, dramturg Kasární/Kulturparku.

Viac informácií ako aj kompletný program nájdete na http://www.kulturpark.sk

via kosice2013.sk