Nouvelle Vague exkluzívne v Bratislave!


Wilsonic začne nový rok svojimi aktivitami už vo februári.

A to nie hocijako, ale exkluzívne a štýlovo! Jedinečným koncertom francúzskych Nouvelle Vague.

Okrem samotného festivalu Wilsonic a jeho menších sestier týmto uvedieme aj novú, klubovú sériu koncertov pod názvom W:Club. V jej premiérovom, exkluzívnom vydaní pripravenom v spolupráci s partnerským Rádiom_FM sa ako prvá predstaví francúzska skupina Nouvelle Vague.

Kým micro.Wilsonic je najmä o spájaní ľudí a celonočnej zábave v duchu festivalu Wilsonic, W:Club bude svojou atmosférou bližšie k tradičnému koncertu. Stále však za prítomnosti komunity ľudí, ktorí sa vyhýbajú masovej produkcii a nad hudbou premýšľajú rovnakým spôsobom.

Festival Wilsonic je navyše dôkazom, že jeho publikum má blízko aj k novej vlne, punku a post-punku, ktoré položili základy dnešnej pestrej ponuky alternatívnych vydavateľstiev. Keďže kapela Nouvelle Vague po svojom vydarenom vystúpení na festivale Wilsonic v roku 2007 prejavila enormný záujem sa počas svojej aktuálnej koncertnej šnúry do Bratislavy vrátiť, Wilsonic vám 2. februára prinesie jej koncert v Slovenskom rozhlase.

Napokon, príležitosť vychutnať si naživo skladby od Joy Division, Depeche Mode, Undertones, New Order ci Blondie v nie úplne štandardných úpravach sa nenaskytne každý deň. V studenom čase zimy takýto projekt oblečený v šate z parížskej bossanovy padne príjemne.

Okrem francúzskych Nouvelle Vague vystúpia aj slovenskí zástupcovia: naživo Yori Titurittu aka Toni Granko a Daniel Baláž, známy moderátor a dídžej Rádia_FM. Ten sa spolu s hlavným protagonistom Nouvelle Vague Marcom Collinom postará o ďalší exkluzívny bonbónik podujatia. Výhradne pre túto príležitosť si obaja prichystali DJ-set prezentujúci ich vlastnú predstavu o cinematic music.

Lístky na tento jedinečný koncert kúpite výhradne v predpredaji na http://www.wilsonic.sk/tickets. A keďže ide o exkluzívnu záležitosť, ich počet je výrazne limitovaný.

Wilsonic je hudobný festival, ktorý prezentuje aktuálne hudobné trendy z oblasti advanced & electronic music. Wilsonic v sebe elegantne spája svet koncertov s atmosférou klubov a tanečných párty. Wilsonic je udalosťou, ktorá predstavuje to najzaujímavejšie v modernej hudbe strednej a východnej Európy, bez rezignácie na veľké mená v celosvetovom kontexte.

via wilsonic.sk