NouveauNu Nights s Christian Prommer Drumlesson a Lonely Drifter Karen


“Vresk” bratov Lánikovcov v spolupráci s NuSpiritom v máji štartuje projekt Nouveau Nu Nights, sériu akcií, ktoré vyplnia čakanie na ďalší ročník rovnomenného festivalu. V piatok 14. mája bude Nu Spirit Club na Šafárikovom námestí 7 patriť projektu Drumlesson Christiana Prommera.

Mníchovský DJ, percusionista, muzikant a producent už viac ako 20 rokov osciluje medzi elektronikou a akustikou, pôsobil v skupinách Fauna Flesh a Trueby Trio. Jeho najnovší projekt sa od roku 2007 venuje akustickým prerábkam slavných hitov tanečnej scény od Kraftwerku, Patricka Pulsingera, Josha Winka a mnohých dalších. Už prvý singel, inštrumentálna jazzová verzia hymny detriotského techna Strings of Life od Derricka Maya, katapultovala Drumlesson medzi hviezdy klubovej scény. S hudobníkmi zoskupenými v Drumlesson sa Christianovi podarilo skĺbiť jeho lásku k jazzu s vášňou pre tanečnú hudbu a práve v týchto dňoch vychádza na K7 nový album Christiana Prommera Drumlesson Zwei. Po koncerte sa o DJské sety postarajú nórsky nu jazzový producent Espen Horne a domáci Kinet.

Druhá akcia pod hlavičkou Nouveau Nu už o dva dni neskôr bude niesť v komornejšom duchu. Nedeľa v „starom“ Nu Spirit Bare na Medenej 16 bude o španielskom temperamente, energii a humore v podaní Lonely Drifter Karen. Medzinárodné trio vás uvedie do unikátneho sveta, kde sa mieša folk, avant-pop a kabaret.

via nuspirit.sk