Nočné prehliadky na hrade Modrý Kameň: účasť potvrdili sokoly, princ Bajaja aj Kupec benátsky


Večer a noc plná rozprávok a divadla čaká túto sobotu návštevníkov SNM-Múzea bábkarských kultúr a hračiek na hrade Modrý Kameň. 14. augusta 2010 od 18.00 h sa hrad zmení ne divadelné javisko. V programe je Princ Bajaja aj Shakespearov Kupec Benátsky. Sokoliari zo združenia Kanát predvedú v gotickej zrúcanine hradu krásu slovenských dravcov.

Divadelné nočné prechádzky odštartuje o 18.00 h večerné bábkové predstavenie Teatra Neline Princ Bajaja na motívy rozprávky Boženy Němcovej. Po ňom o 19.30 h ponúkne Sokoliarstvo Kanát ukážky preletov najlepších slovenských dravcov. Shakespearov Kupec benátsky v interpretácii Divadla Odtiaľ-Potiaľ je na programe o 20.30 h. Jedinečné podujatie na hrade Modrý Kameň vyvrcholí Divadlom Bez Groša a predstavením O zázračnej studničke podľa Kálmana Mikszátha.

Okrem divadelných predstavení si budú môcť návštevníci podujatia pozrieť aj stále expozície a výstavy SNM-Múzea bábkarských kultúr a hračiek, ktoré zhromažďuje divadelné bábky, bábkové divadlá, hry a hračky, s akými sa hrali deti v mestách a na dedinách nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Zaujímavosťou múzea je aj výstava o historickej  zubnej technike.
Na predošlých nočných prechádzkach sa návštevníci stretli s historickými postavami z rodov, ktoré sú poznačené tajomnou a krvavou históriou (Báthory, Dracula a Melichar Balaša). Strašidelnú prehliadku zachytila aj kamera TV SNM.

Kto nestihne organizované nočné prehliadky, môže si počas letných prázdnin objednať nočné výklady k expozíciám múzea a hradnému areálu v sprievode lektorov v dobových kostýmoch.

Vstupné: dospelí 4 €, deti a dôchodcovia 2 €

via snm.sk