Nemôžem prestať


Kapela Medial Banana vydala začiatkom roka svoj druhý album, ktorý sa dočkal pútavého nového vizuálu. Nový videoklip ku skladbe “Nemôžem prestať” je ich prvým tohtoročným klipom a aj úvodná hitovka albumu Rockin It’, ktorý vyšiel pod hlavičkou Reggae Callin’ Records. Singel je aktuálne v rotácii niekoľkých rádií a teší sa veľkej obľube aj na koncertoch Medial Banana. Klip je vtipnou reakciou na text a zobrazuje chalanov a ich priateľov v pre nich typických či menej typických situáciách, s ktorými “nemôžu prestať”.

Zaujímavosťou klipu je, že bol natočený na 3 zábery kamerou, ktorá sa otáčala veľkou rýchlosťou o 360 stupňov. Prípravy trvali 6 dní, samotné natáčanie trvalo 18 hodín a prebiehalo v štúdiu POP. Každá z troch otočiek kamery trvala deväť sekúnd, počas ktorých sa musela kapela aj s hercami presúvať v malom priestore tak, aby neboli postavy v zábere, museli rýchlo meniť kostými, účesy a presúvať rekvizity. V novom videu účinkuje 20 ľudí, 1 pes, 21 kíl banánov a 27 kíl iného ovocia a zeleniny, ktoré sa v priebehu dlhého natáčania kompletne spotrebovali. A že to bola veľká zábava sa presvečte už sami.

“Celé točenie bolo síce vyčerpávajúce, ale fakt stálo za to a užili sme si ho maximálne. S chalanmi filmármi sa robí super a pre nás to bola obrovská skúsenosť a zážitok a veríme, že sa vám výsledok zapáči.” vyjadrili sa ku klipu členovia kapely.

Banánov čaká tento rok pestré leto, takže možností zaspievať si “Nemôžem prestať” s nimi budete mať určite dosť. V pláne majú rôzne domáce festivaly ako Uprising, Grape, Dohoda, Cibula, Galota, Sitno, Vrbovské vetry, BešaMusicFest, Pome Rudava, ale aj veľké zahraničné festivaly Sziget v Maďarsku, Colours of Ostrava v Čechách, Outlook v Chorvátsku alebo vystúpenie na Malte. Medial Banana ešte pred letom sľubujú ďalšie klipy a naplánované je aj uvedenie ich hudobno-dobrodružno-dokumentárneho seriálu Inna Jamdown, ktorý začiatkom roka natočili na Jamajke.

Label: Reggae Callin’ Records

Režia: Branislav Vincze
Kamera: Juraj Zmatek
Produkcia: Tomáš Tretiník
Asistent: Mari Sekej
2nd asistent: Milan Túbl
Gymbal operator: Marek Beneš
Postprodukcia: Ing. Výrostko
Technika: Filmpark

viac na: http://www.medialbanana.com
http://www.fb.com/medialbanana