Největší český cirkus – Cirkus Cirkus Classic odstartuje již tento čtvrtek


Po více než dvaceti letech se může Česká republika pochlubit mezinárodní přehlídkou Cirkus Cirkus Classic, která odstartuje již tento čtvrtek 23. září 2010 od 17.30 slavnostním zahajovacím představením. Akce se uskuteční v Praze 8, na Rohanském nábřeží, v luxusních vyhřívaných cirkusových stanech a potrvá až do 14. listopadu 2010. Cirkus Cirkus Classic je cirkusové představení, které volně navazuje na úspěšný Mezinárodní festival cirkusového umění Cirkus Cirkus festival, který se letos v únoru konal v Praze. Už od tohoto týdne se divákům představí účinkující z celého světa.

Diváci se mohou těšit na vystoupení afrických slonů z Anglie, která míří do Česka až ze švédského cirkusu Maximum, na drezůru lvů z největšího dánského cirkusu Arena, na volný výcvik ušlechtilých koní a také na drezůry velbloudů, lam a zeber. Z artistických vystoupení je třeba vyzdvihnout brazilskou skupinu Diorio, kde skupina kaskadérů jezdí na motorkách současně proti sobě, v ocelové kouli o průměru 4, 5 metrů! Dále nesmíme opomenout také, italské akrobatické duo Curatola Brothers, které se právě vrátilo z angažmá v Las Vegas.O toto světové číslo usilovalo několik předních evropských cirkusů, ale tato dvojice si právě vybrala nabídku největšího českého cirkusu Cirkus Cirkus.

Pro děti je ve venkovních prostorách akce připravena „ Cirkusová ZOO“, kde ti nejmenší diváci za symbolický poplatek na krmivo, mohou navštívit exotická zvířata, která v cirkusové show pravidelně vystoupí.

Představení začínají od 17:30 do 20 hodin. Hraje se každý den kromě pondělí.
Cena jedné vstupenky činí 200 Kč, rodinná vstupenka pro čtyři osoby stojí 550 Kč. Děti do pěti let mají na akci vstup zdarma. Vstupenky můžete zakoupit od 16. Srpna 2010 v předprodeji v sítích Ticketpro a Ticketportal.

3 otázky pro Artura Kaisera, ředitele pořadatelské agentury PromoProdukce a.s.

Čím je Cirkus Cirkus Classic jiný než ostatní české cirkusy?
„ Cirkus Cirkus Classic je jeden z našich dalších kulturních projektů, jež vzniká pod realizačním týmem, který své produkční zkušenosti načerpal zejména při tvorbě velkých hudebních festivalů. V minulém a letošním roce jsme bedlivě sledovali konkurenci jak v České republice, tak v zahraničí. Snažili jsme se českému diváku přiblížit současný evropský standard, který je zde nepříliš často k vidění.
Nejedná se vždy o programovou stránku, ale jde také o vybavení stanu a komfort návštěvníkům.“

Co byste divákům cirkusové show doporučil?
„Doporučil bych jim shlédnout celý program až konce, protože jsem přesvědčen, že přehlídka osloví všechny věkové kategorie.“

Co vás vedlo k pořádání cirkusových představení?
„Český cirkus je v posledních 20 letech vnímám společností poněkud s despektem. Jsem přesvědčen o tom, že cirkus v České republice bude i nadále vychovávat novou generaci, která nás bude vždy úspěšně reprezentovat na mezinárodních cirkusových festivalech po celém světě.“


Program přehlídky Cirkus Cirkus Classic

Curatola Brothers
parter akrobacie (Itálie)
Jimmy Folco
klaun (Itálie)

Laura Berdino
volný výcvik ušlechtilých koní (Dánsko)

Trio Wozniewski
vzdušná akrobacie (Polsko, Ukrajina)

Skupina Diorio
globus smrti (Brazílie)

Tim Delbosq
drezůra afrických slonů (Velká Británie)

Tim Delbosq
drezůra exotické zvěře (Velká Británie)

Paolo Kaiser
balanční vystoupení na válečcích (Česká republika)

Tomáš Ringl
drezůra lvů (Česká republika)

Robert Berousek
akrobat na volném žebříku (Česká republika)

Klára
equilibristika (Česká republika)

Rudolf Janeček
rychložonglér (Česká republika)

via PromoProdukce