Návštevníci Jedného sveta na Stanici prispeli na pomoc Haiti


Sumou 395,13 € prispeli návštevníci festivalu dokumentárnych filmov Jeden svet v Žiline na zbierku SOS Haiti občianskeho združenia Človek v ohrození. Festival sa uskutočnil v dňoch 27. – 31. januára 2010 v kultúrnom centre Stanica Žilina-Záriečie. Organizátori sa rozhodli venovať na zbierku celý výťažok zo vstupného a podporiť tak aktivity združenia Človek v ohrození na zemetrasení zdevastovanom Haiti.

Projekcie festivalu Jeden svet v Žiline navštívilo počas piatich dní viac ako 500 divákov. Okrem takmer tridsiatich krátkych a celovečerných dokumentov sa v programe objavili dve diskusie so zaujímavými hosťami. Fedor Gál a Martin Hanzlíček osobne uviedli svoj film Dobré ráno Slovensko! Sedem mesiacov, ktoré nám zmenili život a na tému Energia ako závislosť diskutovali s návštevníkmi traja odborníci, každý s vlastným pohľadom na danú tematiku – Juraj Rizman (riaditeľ Greenpeace), Marcel Lauko (riaditeľ Energetického centra Bratislava) a Igor Vereš (Ministerstvo životného prostredia SR, odborník na obnoviteľné zdroje).

Do konca tohto týždňa ešte pokračujú bezplatné doobedňajšie projekcie pre žiakov základných a študentov stredných škôl. „Tento rok sme zaznamenali veľký záujem zo strany škôl, každý deň sa na projekciách vystrieda zhruba 150 detí. Aj toto číslo svedčí o tom, že záujem o aktuálne témy tu stále je, a čo je dôležité, aj medzi mladšími ročníkmi,“ dodáva Martin Krištof, dramaturg žilinskej časti festivalu Jeden svet.

Web: http://www.clovekvohrozeni.sk, http://www.stanica.sk

via http://www.stanica.sk