Nastal konec civilizace


Civilizace dospěla ke svému konci. Ve městech, ze kterých zmizeli lidé, padají první domy, jsou to novostavby. Kořeny prorážejí chodníky, rozhodly se srovnat všechny výdobytky kultury se zemí… nebo tak nějak. A jako bonus vydává rapper Bonus na značce Starcastic/Deadred svojí debutovou desku Konec civilizace.

Jak je to možný, tomu fakt nerozumim
Titanik se potápí a vy jste pořád spokojený
kupujete časopisy, klikáte na web, všechno čtete
máte tolik informací a nic nechápete

V podstatě koncepční album obsahuje patnáct tracků, ve kterých se Bonus zabývá rozporem hodnot a nejednoznačností světa, ve kterém žije. Zmizeli kladní hrdinové, nikdo z nás není dobrý člověk. Chovat se slušně znamená poslušně. Nadbytek zbytečných „informací“ odvádí pozornost od každodenní reality, tlak konzumní kultury udržuje lidi v oddané apatii. „Co v takovém prostředí znamená nějaká svoboda?“ Existuje vůbec nějaké východisko? „Roboti jsou stejně dobří lidé jako my.“

Album nahrával Pe.Klo (Hissing Fauna) od září do listopadu v pražském studiu Kundolab. Kromě dvou skladeb s beaty Karaoke Tundry jsou pod veškerou hudbou podepsaní Pe.Klo s Bonusem. Na albu hostují David Volenec (Colorfactory, Sebastians, Prince of Tennis), Idea (Ideafatte), Lyrik (Modré hory, Quasimondo), Aran Satan (Gnu, Aran Epochal), Banán (Lahar, Balaclava), Lineup (Plugnplay), DJ Spinhandz a DJ Spank.

Konec civilizace vychází jako vinyl a MP3 (320kbps) download. Zakoupit obojí je možné na stránce http://www.starcastic.cz/records/index.php?/releases/konec-civilizace/, kde najdete i online stream, celé desky. MP3 verze je k dispozici ihned, vinylová verze bude v prodeji od 17. prosince. První kusy se objevi na release party v pražském obchodě Rekomando v 15:00.

Martin Hůla (aka Bourek) se narodil v roce 1979. Do roku 2006 hrál v kapele Ememvoodoopöká, se kterou získal žánrového Anděla v kategorii Alternativní a nezávislá scéna za rok 2005. Je členem kapel Sporto (nominované na stejnou cenu v kategorii Elektronická hudba za rok 2009), Phoenix II a Aran Epochal, podílí se na činnosti labelu Silver Rocket, příležitostně remixuje. Pracuje jako grafický designer (Carton Clan) a občasný publicista. Pod jménem Bonus koncertuje a nahrává od léta 2009.

http://www.starcastic.cz/records/index.php?/releases/konec-civilizace/
http://bonus.temnysily.cz
http://www.starcastic.cz
http://www.deadred.sk

via starcastic.cz