Najkrajšiu študentku spozná Slovensko 30. apríla 2011 v Stropkove


Nový ročník Miss stredných škôl Slovenskej republiky 2011 začína decembrovými termínmi kastingov, ktorých zoznam uzavrel organizačný tím pod taktovkou riaditeľa súťaže a majiteľa Produkčnej a umeleckej agentúry Stanislava Šagátha na pracovnom stretnutí v Stropkove. Filozofia 3. ročníka je postavená na nových manažérskych tvárach s cieľom vyšperkovať exkluzívny status súťaže. Ako uviedol S. Šagáth, jeho prianím je nastaviť skúsenosti z prvých dvoch ročníkov na maximálne úroky, aby výsledným produktom bola profesionalita ako garancia značky Miss stredných škôl SR. Novinkou je aj fakt, že finále sa prvýkrát sťahuje na východ Slovenska do Stropkova, kde budú najkrajšie študentky súťažiť o titul stredoškolskej kráľovny krásy 30. apríla 2011. „Stropkov na nás v prvom rade zapôsobil zrekonštruovanou divadelnou sálou, ktorá pre finále celoslovenskej súťaže ponúka viac ako dôstojné priestory. Už pred rokom sme mali v Stropkove jedno zo sústredení a práve v tom čase sa v meste konal Dobročinný lampiónový sprievod s tisíckou účastníkov. Musím sa priznať, že bolo pôsobivé sledovať pochod svetielkujúcej reťaze s tým, že mimoriadne vydarenú akciu ukončilo vypúšťanie lampiónov šťastia. Keďže na našu žiadosť reagovalo kladne aj vedenie mesta, sme veľmi radi, že sme sa dohodli na recipročne výhodných podmienkach našej vzájomnej spolupráce,“ vysvetľoval výber finálovej destinácie S. Šagáth.

Finálová zostava vyskladaná z dvanástich dievčat sa bude kreovať počas pätnástich kastingov v decembrových termínoch. Organizačný tím Miss stredných škôl SR vyberal zoznam miest na základe presných geografických pravidiel, pričom jeho voľba padla na Dolný Kubín (6. 12.), Poprad (6. 12.), Prešov (7. 12.), Svidník (7. 12.), Michalovce (8. 12.), Košice (8. 12.), Rimavskú Sobotu (9. 12.), Banskú Bystricu (9. 12.), Prievidzu (13. 12.), Levice (13. 12.), Nitru (14. 12.), Bratislavu (14. 12.), Trnavu (15. 12.), Trenčín (15. 12.) a Žilinu (18. 12.). Finálový kasting je na programe 18. decembra s tým, že pre finalistky budú pripravené dve sústredenia. Viac informácii získa verejnosť na http://www.missstrednychskol.sk „Snažili sme sa vychádzať z toho, aby sme dievčatám nekomplikovali logistiku spojenú s účasťou na kastingoch. Vyberali sme mestá, kde vieme, že pôsobia stredné školy s prívlastkom dievčenské alebo sme vychádzali z ich dopravnej dostupnosti. Rovnako precízne sme zvažovali aj termín finále, pri ktorom sme nechceli zasahovať do pôstneho obdobia spojeného s Veľkou nocou či akademického týždňa. Preto nám ako optimálny dátum vyšiel 30. apríl,“ zdôraznil S. Šagáth.

Organizačný tím má jasno aj v programovej skladačke v rámci finálového večera. Základnou premisou filozofie Produkčnej a umeleckej agentúry je podpora a rozvoj talentovaných osobností. Preto chce dať jej riaditeľ S. Šagáth priestor predviesť sa mladým umelcom práve počas finále 30. apríla v divadelnej sále Mesta Stropkov. „Prioritou pre nás je, aby každý dostal priestor ukázať svoj talent. Napr. v týchto dňoch veľmi pozorne sledujem obidve „talentové“ súťaže v našich komerčných televíziách a keď mám pravdu povedať, viacerých jednotlivcov alebo skupiny si viem predstaviť aj počas finále v Stropkove. Definitívna dramaturgia ešte uzavretá nie je, ale som rád, že s nomináciou účinkujúcich nás čakajú iba príjemné starosti, lebo určite budeme mať z čoho vyberať,“ dodal s úsmevom S. Šagáth.

via GRAND STUDIO, s.r.o., foto: archív PUA