Na Rock for People míří hvězdní MUSE


Stade de France, milánské San Siro, londýnská aréna Wembley… Největší evropské stadiony, zaplněné až po okraj, jsou nejlepší vizitkou letošní formy jedné z nejsledovanějších kapel současnosti, britského tria MUSE. Vedle věhlasných festivalů jako Glastonbury, Rock Werchter nebo Rock Am Ring zahrají MUSE i na Rock for People v Hradci Králové. Ve Festivalparku vystoupí v pondělí 5. července a půjde o vůbec první koncert této formace v České republice. Indie rocková skupina představí publiku skladby především z poslední, rok staré nahrávky The Resistance, ale dojde i na hity z velebených starších nahrávek jako Black Holes and Revelations, H.A.A.R.P. nebo Origin of Symmetry.

„MUSE jsou vzácným příkladem nezávislé kapely, která se dostala na samotnou špičku hudebního showbyznysu, aniž by rezignovala na svou uměleckou vizi nebo se uchýlila ke kompromisům. Vždy je jiná, překvapující a strhující – na nahrávkách, ale především naživo. Troufám si tvrdit, že na Rock for People MUSE představí show, kterou drtivá většina návštěvníků ještě nezažila. A ani my ne, protože půjde o technologicky velice náročnou přípravu,“ poodkrývá detaily Michal Thomes z Ameba Production, která stojí za festivalem Rock for People. „Potvrzení ze strany managementu MUSE předcházelo několikaměsíční vyjednávání a jeho úspěšné završen, pevně věřím, zařazuje Rock for People po bok nejlépe obsazených hudebních festivalů v Evropě.“

MUSE, hrající ve stálém složení Matthew Bellamy (zpěv, kytara), Dominic Howard (bicí) a Christopher Wolstenholme (baskytara), oscilují ve svých nahrávkách od principálního indie rocku, přes glam rock až po progresivní alternativu s košatou architekturou skladeb, nevynechávající ani orchestrální „spodky“. Někteří je označují díky robustnosti a mnohovrstevnatosti tvorby za představitele „rockové opery“ po vzoru Queen, jiný je hlavně díky nezapomenutelným koncertům připodobňují k U2. Pro nejpočetnější skupinu fandů jsou však MUSE především svébytnou, eklektickou kapelou, která je symptomem prolínání žánrů od elektroniky po metal, přinášející milionům posluchačů po celém světě zneklidňující poselství o naší současnosti. To vše v bravurním instrumentálním podání. Ne náhodou se MUSE drží v popředí zájmu kritiků i posluchačů prakticky od svého vzniku v roce 1994 a jejich věhlas sílí každým koncertem a singlem…

Další programové i organizační novinky jsou zveřejňovány na http://www.rockforpeople.cz. Velmi využívaný je i vlastní ticketingový systém festivalu na http://www.ticketsforpeople.cz, přes který se realizuje kolem 60 % prodejů všech vstupenek. Generálními partnery letního Rock for People jsou Česká spořitelna a T-Mobile pod značkou t-music. Hlavním partnerem je Staropramen. Hlavním mediálním partnerem je Evropa 2, mediálními partnery deníky MF Dnes a Metro, televize COOL, časopis Rock & Pop a Centrum Holdings.

Na Rock for People vznikne pro MUSE speciální městečko se všemi službami a zázemím. Samotné pódiové show budou předcházet velmi náročné úpravy – jen vybavení s sebou management a kapela přivezou v minimálně 8 velkých kamionech. Formace bude mít svůj vlastní zvukový aparát, projektory i light design. To, že nejde o formální požadavky nebo manýru, může dosvědčit každý, kdo zhlédl záznam koncertu MUSE na londýnském stadionu Wembley před třemi lety; od té doby MUSE svá živá vystoupení ještě cizelují a recenze posledních koncertů v severní Americe hovoří o uhrančivém, půldruhé hodiny trvajícím zážitku, který polovinu z davu o mnoha desítkách tisících fanoušků uváděl ve strnulost, druhou ve frenetickou extázi.

Podle Michala Thomese jsou pořadatelé připraveni operativně reagovat na enormní zájem publika. MUSE jsou totiž kultovní kapelou především v zahraničí a právě z Německa, Velké Británie nebo i Polska se očekávají tisíce návštěvníků na Rock for People. „Nevylučujeme, že nastavíme limitu návštěvnosti Festivalparku. Nejde nám o rekordní návštěvnost za každou cenu – na prvním místě je pohoda a bezpečnost,“ říká Michal Thomes, podle nějž je hraniční kapacita festivalového parku kolem 35 000 návštěvníků v jednom momentě.

Potvrzené zahraniční kapely: MUSE (GB), The Prodigy (GB), Morcheeba (GB), NOFX (US), Editors (GB), Skunk Anansie (GB), Tricky (GB), The Subways (GB), Alexisonfire (CA), Coheed And Cambria (US), Does It Offend You, Yeah? (GB), Jello Biafra And The Guantanamo School Of Medicine (US), Archive (GB), Gallows (GB), Disco Ensemble (FI), Suicidal Tendencies (US), Juliette Lewis (US), Dreadzone (GB), Persiana Jones (IT), The Inspector Cluzo (FR), Skindred (GB), The Mahones (CA), Trashtucada (ES), Blasted Mechanism (PT), Evergreen Terrace (US), Wisdom In Chains (US), Doping Panda (JP), Blackout Argument (DE), Illbilly Hitec (DE), The Feud (GB), Ginger Ninjas (US)

Ceny vstupenek na letní Rock for People v předprodeji
(na http://www.ticketsforpeople.cz bez poplatku; pro klienty České spořitelny a T-Mobile s 15% slevou!; na stránkách t-music.cz lze zároveň najít informace o prodeji vstupenek na splátky)

květen – 1500,- Kč
červen-červenec – 1570,- Kč
na místě – 1 600,- Kč

Od 5. 5. budou v prodeji i 1denní vstupenky v ceně 1 090,- Kč (na 5. 7. Za 1190,- Kč), v červnu za 1 180,-, resp. 1 280,- Kč na 5. 7., a to výhradně na http://www.ticketsforpeople.cz. Na jednodenní vstupenky se nevztahují žádné slevy!

Další předprodeje: Ticketstream, Ticketportal, Eventim

via rockforpeople.cz