Na prvom klezmer večierku v Nu Spirit Clube zahviezdi argentínske duo


Po februárovom tango večierku bratislavský Nu Spirit Club pokračuje v predstavovaní „exotických“ hudobných štýlov židovským klezmerom. Hlavnou hviezdou tohto nezvyčajného večera, ktorý sa uskutoční 2. marca, bude argentínska dvojica Lerner y Moguilevsky.

Títo dvaja multiinštrumentalisti z Buenos Aires prinášajú úplne nový pohľad na tento na Slovensku pomerne málo známy žáner. Cesar Lerner hrá na klavír, akordeón, djembe and Marcelo Moguilevsky sa okrem spevu venuje klarinetu a harmonike. V ich prejave sa snúbi virtuozita a improvizačná schopnosť s úžasnou predstavivosťou a krásnymi melódiami, ktoré poslucháčom prinesú nazabudnuteľný hudobný zážitok. Dvojica, ktorá často kombinuje tradičný zvuk klezmeru s tangom, má na konte už štyri samostatné albumy.
Po koncerte bude večer pokračovať vystúpením domácej formácie 3 Mravce, v ktorej pôsobia členovia najznámejšej slovenskej klezmer formácie Pressburger Klezmer Band. Po živých vystúpeniach bude až do rána gramofóny obsluhovať DJ Kefir.

Nu Spirit Club, mladšieho brata kultového Nu Spirit Baru, nájdete na Šafárikovom námestí 7 v podzemí bývalého hotela Krym.

http://www.nuspirit.sk
http://www.lernermoguilevsky.com.ar/

via nuspirit.sk