Na Novoměstské radnici uvidíte, vyzkoušíte řemesla všeho druhu a nakoupíte báječné výrobky pestré škály řemeslníků


Ukování hřebíku, dřevořezbu misek, květinové dekorace, umělecké štukatérství, modelářství, kaligrafie to je jen výběr z činností, které si návštěvníci budou moci sami vyzkoušet.
Velký trh „Řemeslo na Novoměstské radnici“ se uskuteční dne 16. a 17.5.2014 (10-18hod) v historických prostorách Novoměstské radnice na Karlově náměstí vPraze. Trh interaktivní formou představí výběr ze současnýchřemesel v celé jejich šíři. Návštěvníci tak budou mít příležitost se seznámit s živými řemesly a jejich praktickým využitím v dnešní době. Také si budou moci přímo na místě některé činnosti vyzkoušet a zakoupit hotové výrobky od přítomných řemeslníků.
I profese s nádechem dávných časů jako kovář, keramik, vlásenkář, dráteník, zlatník či sedlář s radostí návštěvníky na vlastní oči přesvědčí, že heslo zlaté české ručičky, není jen prázdný pojem.

Široký záběr trhu doplní prodejní přehlídka textilního a koženého zboží, výrobků ze skla, dřeva nebo cínu, smaltovaných šperků i jiné bižuterie, hraček, modelů, stavebnic a dalších výrobků. V nabídce pro návštěvníky nechybí ani možnost nechat se zdarma učesat a nalíčit. Velký trh doplní i výstava kovaných výrobků žáků řemeslných uměleckých škol oceněných na různých soutěžích.

„Dobře odvedená řemeslná práce zkrášluje svět kolem nás. Proces, kdy na začátku je hmota a představa, jak by se měla hmota přetvořit, v sobě má velkou poezii a sílu. Možná si to obtížně vztáhneme na taková řemesla jako je instalatér nebo automechanik, ale i tato práce s podílí na tom, v jakém světě žijeme. A naším záměrem bylo tímto velkým řemeslným trhem alespoň kousek toho kouzla přeměny zachytit a sdílet s našimi návštěvníky“ vysvětluje ředitel Novoměstské radnice Albert Kubišta.

Chybět nebude ani lákavé občerstvení po celý den. Vstup je pro všechny návštěvníky volný. Řemeslný trh pořádá

KDY: sobota 16. 5. a 17.5. 2014 2014 od 10:00 – 18:00 hod
KDE: Novoměstská radnice, Karlovo náměstí 1, 120 00 Praha 2
Podrobné informace najdete na http://www.nrpraha.cz.