Na festivalovú scénu v Trnave mieri nový multižánrový Zing


Prvý ročník nového multižánrového festivalu Zing sa uskutoční 27. apríla a vďaka svojmu bohatému a pestrému programu má ambíciu osloviť malých aj veľkých, rodiny, ale aj jednotlivcov.

Už na konci apríla sa budú môcť nielen Trnavčania zúčastniť na novom multižánrovom festivale s názvom Zing. Bohatý program festivalu určeného pre rodiny, ale aj pre širokú verejnosť, sa bude konať na Radničnom námestí a na Nádvorí Trojičného námestia.

Festival Zing prinesie kvalitné prednášky, workshopy, diskusie, divadlo, koncerty a množstvo skvelých sprievodných aktivít. Za jeho vznikom stojí trojica aktívnych žien, ktoré sa dlhodobo venujú organizovaniu podujatí pre miestnu materskú školu. „S programom vystavanom z kvalitných prednášok na témy zdravia, ekológie, výchovy či rozvoja osobnosti chceme ľudí inšpirovať a pomáhať posúvať ich život o kúsok ďalej,“ vysvetľuje jedna z organizátoriek Veronika Rubintová.

Okrem tém zameraných na zdravý životný štýl, bezodpadovú domácnosť, pomalú módu či rozvoj osobnosti čakajú na účastníkov pohybové workshopy, koncerty, divadlo, trh vybraných predajcov. Nebudú chýbať ani aktivity pre najmenších a množstvo ďalších sprievodných aktivít. „Na festivale si tak účastníci nielen príjemne oddýchnu, ale dozvedia sa aj množstvo nových informácií z oblasti, ktoré ich zaujímajú,“ dodáva Veronika Rubintová.

Medzi účinkujúcimi festivalu Zing bude napríklad propagátorka života bez odpadu Petra Slezáková či módna revolucionárka Martina Mareková Kuipers. Účastníkom sa prihovorí aj osobnostný tréner Aleš Bednářik, psychoterapeutky Jana Lednická, Lucia Lenická, Jana Vránová či lektorka kurzov efektívneho rodičovstva Martina Vagáčová a mnohí ďalší.

Návštevníci festivalu si budú môcť zacvičiť Port de Bras alebo Ashtanga jogu so zameraním na jogovú terapiu. Deti zabaví akrobatické vystúpenie pražského novocirkusu TeTy, pripravené sú divadielka, workshop Zeleninkové šialenstvo či celodenné Monterssori dielničky. Dospelý divák sa môže tešiť na predstavenie divadla Teatro Colorato alebo na koncerty slovenských kapiel Nvmeri, Tolstoys a Diego.

„Za možnosť usporiadať takýto pestrý festival ďakujeme aj výbornej spolupráci s mestom Trnava a jej obyvateľom“ hovorí Veronika Rubintová ďalej, keďže sa im podarilo festival zrealizovať aj vďaka participatívnemu rozpočtu pre Trnavu.

Posledná aprílová sobota bude patriť v Trnave multižánrovému festivalu Zing, na ktorý si môžete kúpiť lístky aj v predpredaji (www.zingfestival.sk) alebo na mieste. Cena jednej vstupenky je 15 eur, rodinný lístok stojí 25 eur, deti do 12 rokov sprievode dospelej platiacej osoby majú vstup zadarmo.