Na festivaloch City Beats vystúpi britská soulová speváčka Lulu James


Line-up festivalov BA City Beats a BS City Beats obsahoval až doteraz výlučne mužské mená, preto bolo na čase pridať naň aj zástupkyňu nežnejšieho pohlavia. Prvou interpretkou medzi potvrdenými účinkujúcimi je britská soulová speváčka Lulu James, ktorá sa predstaví 20. júna v Banskej Štiavnici a o deň neskôr v Bratislave. Angličanka, ktorá vystupuje len sporo odetá, sa v slovenskej metropole ukáže v klube LOFT!, kde sa bude konať oficiálna afterpárty po festivale situovanom na Pláži pod Ufom. V Banskej Štiavnici si ju návštevníci budú môcť vypočuť a pozrieť na tamojšom amfiteátri.

Lulu James sa narodila v Tanzánii, pod úpätím Kilimandžára, no od svojich šiestich rokov začala žiť v Newcastli. Na rozdiel od mnohých iných interpretiek nebol pre rodenú Afričanku spev niečím, čomu by sa chcela bezpodmienečne venovať od útleho veku. Keď však raz na jednej priateľkinej párty chytila do rúk mikrofón, vedela, že to je jej budúcnosť. Imponoval jej soul, ale aj post-dubstep a takí interpreti ako Jamie xx, Lamb alebo James Blake. Všetky tieto vplyvy počuť na jej doterajšej tvorbe – dvoch EP nahrávkach, s ktorými jej pomáhal producent a skladateľ s pseudonymom Dom Zilla. Single ako Sweetest Thing alebo Closer fungujú už pri prvom vypočutí, a preto nie náhodou sa s videoklipmi k nim prehupla na YouTube cez číslo 400-tisíc. Pri ich pozeraní je zároveň jasné, že Lulu James má rada svoje telo a s nahotou nemá problém. Dokazuje to aj na koncertoch, kde odhaľuje oveľa viac ako väčšina iných speváčok.

Dvadsaťjedenročná Lulu James, ktorá by mala tento rok vydať debutový album, má vo svojom portfóliu predskakovanie na britskom turné Ellie Goulding, vystúpenie na známom Bestivale a tento rok sa predstaví aj na oceňovanom nemeckom festivale Melt!. “My sme ju objavili na Eurosonicu v Holandsku, kde patrila medzi to najzaujímavejšie, čo showcase ponúkol. Keďže chceme na Slovensko pravidelne voziť nové atraktívne mená, neváhali sme a ihneď sme ju oslovili,” uviedol Ján Papač z organizačného tímu festivalov City Beats. Pre mladú speváčku budú slovenské koncerty vôbec prvé v strednej Európe.

Lulu James v Bratislave doplní anglický spevák John Newman, známy hitom Love Me Again, ďalej britský spevák a gitarista Fink a nemecká formácia Jazzanova s americkým spevákom Paulom Randolphom. V Banskej Štiavnici sa predstaví rovnaká zostava s jedinou výnimkou. Namiesto Newmana tam vystúpi slovenský spevák Richard Muller so špeciálnym hosťom – Danom Bártom. Deň pred začiatkom oboch festivalov (19. júna) sa v bratislavskej AEGON aréne NTC na zahrievacom koncerte ukáže anglický jazzpopový spevák a klavirista Jamie Cullum. Lístky na všetky akcie organizované pod značkou BA City Beats sa predávajú na http://www.bacitybeats.sk.

Lulu James – Sweetest Thing

Lulu James – Closer

Lulu James – Step by Step

http://www.bacitybeats.sk
http://www.facebook.com/BACityBeats
http://www.facebook.com/events/527808913984711/
http://www.facebook.com/events/716155095082238/