MUSE na Rock for People: s pompézní show a skoro dvouhodinovým programem


Dva díly hudebnického perfekcionismu, jeden díl virtuozity, jeden díl experimentátorství, špetka uhrančivé hysterie a to celé okořeněné pořádnou dávkou pompéznosti – za týden a kousek si budou moci návštěvníci hradeckého Festivalparku vychutnat hudební lahůdky, které jim naservírují pánové Matt Bellamy, Dominic Howard a Christopher Wolstenholm z MUSE. Headlinery 16. ročníku festivalu Rock for People, který se uskuteční od 3. do 6. července, provází pověst jedné z nejlepších koncertních kapel současnosti a neustále se rozrůstající sbírka prestižních cen a bleskurychle vyprodané stadiony oprávněnost to jen potvrzují.

Nejnovějšího ocenění se před nedávnem dostalo Mattovi Bellamymu, když jej britský hudební měsíčník Q umístil na 9. místo žebříčku 100 nejlepších frontmanů, kteří působili nebo působí na světové hudební scéně. Redaktoři ho dokonce umístili o jednu příčku před legendární brouky Johna Lennona a Paula McCartneyho.

Aby mohli naplno rozvinout svou show (přesně v pondělí 5. 7. od 22.00 na t-music stage), potřebují MUSE také odpovídající stage. Na festivalu sice bude chybět jejich nové „UFO“, které nedávno na Rock am Ringu dokonce přerušilo signál MTV a ochudilo tak diváky o živý přenos z koncertu Slayer, ale dočkají se speciálního podia vyrobeného na míru nezbytné sofistikované light show. Největší podium, jaké kdy na hradeckém festivalu stálo, měří na šířku přes 50 metrů, na výšku 15 metrů a úctyhodná je i hloubka. Velikosti kapely odpovídá také zázemí a šatny, kde nesmí chybět například obývací pokoj, místnost pro rodiny hudebníků či samostatný pokoj pro piano. Vše bude zapotřebí – na Rock for People totiž kapela zahraje minimálně 105 minut a další songy přidá, pakliže ji k tomu vyburcuje publikum.

Generálními partnery letního Rock for People jsou Česká spořitelna a T-Mobile pod značkou t-music. Hlavním partnerem je Staropramen. Hlavním mediálním partnerem je Evropa 2, mediálními partnery deníky MF Dnes a Metro, televize COOL, časopis Rock & Pop a Centrum Holdings. Více na http://www.rockforpeople.cz.

Ačkoliv pro mnohé návštěvníky se koncert MUSE ponese ve znamení premiéry, kapela v České republice oproti všeobecně rozšířenému názoru nebude hrát poprvé. Trio se do české kotliny vypravilo už jednou, v době, kdy jejich jméno neprovázely oslavné přívlastky, aby tu natočilo videoklip k písni New Born. Klip režíroval David Slade, který stál také za několika dalšími videoklipy kapely. Kromě toho režíroval i poslední díl upíří ságy Twilight, ke kterému MUSE pro změnu nahráli píseň Neutron Star Collision.

K České republice je váže ještě jedna věc. Slavná ostrovní kapela nazpívala song s názvem „Prague“. Jde o coververzi původního songu Mega City Four, populární pop-punkové formace osmdesátých let. Ti Prahu vydali na albu Sebastopol Rd. V podání MUSE se nachází na B-straně posledního alba Resistance. Uvidíme, třeba se podaří, aby Prahu na koncertě v České republice zahráli.

Setlist Muse – Music im Park Norimberk 6. června 2010
1. MK Ultra
2. Citizen Erased
3. Uprising
4. Supermassive Black Hole
5. Interlude
6. Hysteria
7. New born
8. Nische
9. United States of Eurasia
10. Resistance
11. Undisclosed Desires
12. Time Is Running Out (House of the Rising Sun instrumental intro)
13. Starlight
14. Plug In Baby
Přídavky:
15. Stockholm Syndrome (Freedom Riff)
16. Knights of Cydonia (Man With Harmonica intro)

Pro ty, kteří si chtějí zkrátit čekání na festival, připravuje TV Óčko speciál o MUSE, který poběží ve čtvrtek 24. června ve 23:30.

Několik hudebních perel připravila pro diváky také česká MTV. V pátek 25.6. od 20.20 hodin poběží speciální vysílání World Stage s MUSE. Kapele bude věnováno i TOP 10 26.6. od 9.10 a 27. 6. od 10.50. Další TOP 10 zhodnotí nejlepší živé koncerty a svůj vlastní žebříček dostanou i české a slovenské festivalové hvězdy.

KOMPLETNÍ PŘEHLED CEN A SLEV VSTUPENEK NA ROCK FOR PEOPLE

Celofestivalový pas 3. – 6. 7.
1denní vstupenky na 4. a 6. 7.
1denní vstupenky na 5. 7.
červen-červenec – 1 570,- Kč
červen-červenec – 1 190,- Kč
červen-červenec – 1 290,- Kč
na místě – 1 900,- Kč
na místě – 1 400,- Kč
na místě – 1 500,- Kč

Speciální VIP vstupenka – 3 000 Kč (v ceně je VIP parkování, VIP vstup, přístup do VIP baru a VIP stanové městečko v zázemí festivalu)

SNÍŽENÉ VSTUPNÉ – POUZE NA MÍSTĚ

Celofestivalový pas 3. – 6. 7.
1denní vstupenky na 4. a 6. 7.
1denní vstupenky na 5. 7.
Junioři (8-12 let) – 650,- Kč
Junioři (8-12 let) – 520,- Kč
Junioři (8-12 let) – 620,- Kč
Junior II (8-12 let) – 630,- Kč
Junior II (8-12 let) – 500,- Kč
Junior II (8-12 let) – 600,- Kč
Senior (nad 55 let) – 660,- Kč
Senior (nad 55 let) – 530,- Kč
Senior (nad 55 let) – 630,- Kč
ZTP – 640,- Kč
ZTP – 510,- Kč
ZTP – 610,- Kč
Doprovod vozíčkáře – 670,- Kč
Doprovod vozíčkáře – 540,- Kč
Doprovod vozíčkáře – 640,- Kč

Děti do 8 let vstup zdarma.

SLEVY (pouze na celofestivalové pasy)
sleva 15% pro klienty T-Mobile a České spořitelny na http://www.ticketsforpeople.cz
klienti T-Mobile mohou zakoupit vstupenky na splátky
sleva 150 Kč pro držitele karet ISIC, ALIVE a ITIC
množstevní slevy pro studenty středních škol a ČVUT

Nejlevnější vstupenky na http://www.ticketsforpeople.cz.
Další předprodeje: Ticketstream, Ticketportal, Eventim

Potvrzené zahraniční kapely: MUSE (GB), The Prodigy (GB), Morcheeba (GB), NOFX (US), Editors (GB), Skunk Anansie (GB), Tricky (GB), The Subways (GB), Alexisonfire (CA), Coheed And Cambria (US), Does It Offend You, Yeah? (GB), Jello Biafra And The Guantanamo School Of Medicine (US), Archive (GB), Gallows (GB), Disco Ensemble (FI), Suicidal Tendencies (US), Juliette Lewis (US), Dreadzone (GB), Death By Stereo (US), The Inspector Cluzo (FR), Skindred (GB), The Mahones (CA), Laco Deczi & Celula (US), Trashtucada (ES), Blasted Mechanism (PT), Evergreen Terrace (US), Horse the Band (US), Wisdom In Chains (US), Lyapis Trubetskoy (BY), D2 Band (BG), Doping Panda (JP), Blackout Argument (DE), Mutabor (DE), Illbilly Hitec (DE), The Feud (GB), Pink It Black (FR) Ginger Ninjas (US)

via rockforpeople.cz