Moov to Berlinwork


12.november, Nu Spirit Club, Bratislava

fLako (Kwatro, UK), Swede:art (Tokyo Dawn, DE), DTonate (Blind Deaf, CZ), Róbert Zeleňák (ajlávmjuzik), Stratasoul (MOOV)

http://moov321.tumblr.com/
teaser: http://vimeo.com/16483938
rezervácie pre zľavnené vstupné: moov321@gmail.com
registrácie na workshop: moov321@gmail.com

Putovná párty Moov vyráža do Berlína. 12. novembra prídu do Nu Spirit Clubu obkľukou cez Londýn a Passau dvaja producenti: fLako a Swede:art. Kratšiu cestu bude z Olomouca merať DTonate, z Brna na víkend doma sa zastaví Róbert Zeleňák, Stratasoul sa do klubu na Šafárikovom námestí odvezie 4 zastávky električkou. Hrať budú hip-hop, soul, dubstep a viac. Ešte pred párty ich budete všetkých môcť stretnúť na workshope (čítajte koniec textu).

fLako je rodený Čiľan donedávna žijúci v Berlíne, dnes presídlený v Londýne. Na beat scéne robí vlny už posledných pár rokov a jeho energické vystúpenia nechávajú za sebou nadšené publikum v kluboch od Vilniusu po Metz. Remix pre Robota Kocha a Celebral Vortex ho za posledný rok dostal aj ďalej, za okruh svedkov jeho live MPC setov (vidieť znamená veriť) a fajnšmekrov sliediacich po blogoch – hrali ho napríklad Hudson Mohawke a Gaslamp Killer.

Swede:art je priamo z Nemecka, ale jeho meno budú poznať skôr vonku ako doma. Tak ako prekračuje hranice lokálnej scény (s pravdou von – do Viedne má bližšie ako do Berlína), vytrháva sa aj priamočiaremu štýlovému zaradeniu. Je to hip-hop, ale s novými trikmi a premiešaný s prvkami aktuálnej bass music, jazzu, broken beatu a bez príchute eklektického guláša. Z nich a hosťujúcich vokálov je namiešaný aj jeho nový album Emotional colours, nájdete na ňom napríklad Blaktroniks, známych spoluprácou s Parovom Stelarom. Pre priame použitie na parket je určený remixový album, v techno, hiphopovom a (pozor pozor) wonky šate.

DTonate a Róbert Zeleňák, Čech a Slovák – jeden producent a dj, druhý díler kvalitnej hudby a operátor netlabelu ajlávmjuzik obidvaja natočení na Detroit a namotaní na Stones Throw. DTonate na seba naposledy upozornil produkciou na albume Paulieho Garanda, haranta a už-ne-máminho-hodného-syna z Liberca . V našich končinách pri jeho mene vyskočí Moja Reč, u susedov Pio Squad a za humnami Dudley Perkins. Od DTonateho ako DJa sa dajú čakať “spíš detroit repovky, neo soul, originál samply a na to ty pecky”, od Zeleňáka aj Michael Jackson a mikrofónové vstupy.

Súčasťou Moov bude po prvý krát aj workshop pre začínajúcich a pokročilých producentov. Začne o 19.00 v Nu Spirit Clube, viesť ho bude fLako a zúčastnia sa aj ďalší vystupujúci. Ak sa chcete pridať, píšte na moov321@gmail.com a prineste si svoj hudobný nástroj (MPC, laptop, platne na samplovanie) – na konci by mal vyliezť spoločný track.

via nuspirit.sk