Miss stredných škôl SR sľubuje atraktívnu súťaž


Miss stredných škôl Slovenskej republiky odštartovala tretí ročník prvými kastingovými kolami v Dolnom Kubíne a Poprade. Ďalšími zastávkami pracovného tímu pod organizátorskou taktovkou Produkčnej a umeleckej agentúry budú: Prešov (7. 12.), Svidník (7. 12.), Michalovce (8. 12.), Košice (8. 12.), Rimavská Sobota (9. 12.), Banská Bystrica (9. 12.), Prievidza (13. 12.), Levice (13. 12.), Nitra (14. 12.), Trnava (14. 12.), Bratislava (15. 12.), Trenčín (15. 12.) a Martin (19. 12.). Finálový kasting je na programe 19. decembra s tým, že pre finalistky budú pripravené dve sústredenia. Viac informácii získa verejnosť na http://www.missstrednychskol.sk

„Snažili sme sa vychádzať z toho, aby sme dievčatám nekomplikovali logistiku spojenú s účasťou na kastingoch. Vyberali sme mestá, kde vieme, že pôsobia stredné školy s prívlastkom dievčenské alebo sme vychádzali z ich dopravnej dostupnosti. Rovnako sme zvažovali aj termín finále, pri ktorom sme nechceli zasahovať do pôstneho obdobia spojeného s Veľkou nocou či akademického týždňa. Preto nám ako optimálny dátum vyšiel 30. apríl,“ vysvetľoval riaditeľ súťaže a majiteľ Produkčnej a umeleckej agentúry S. Šagáth.

Každá mladá dáma, ktorá sa chce zúčastniť kastingu, musí byť študentkou strednej školy na Slovensku vo veku od 15 do 19 rokov s trvalým bydliskom v Slovenskej republike. Výška postavy nie je v tejto súťaži rozhodujúca. Na kasting je potrebné priniesť lodičky alebo topánky na vysokom podpätku (nie čizmy), amatérske alebo profesionálne fotografie a dvojdielné plavky. „Miss stredných škôl je pre dievčatá prvým krokom k naplneniu ich sna o presadení sa na podobných súťažiach, či vo svete modelingu. V prvom rade im garantujeme exkluzívny priestor, kde môžu prejaviť svoju osobnosť a individuálny pohľad na vlastnú budúcnosť. Na druhej strane ponúkame viacročné skúsenosti, na základe ktorých vieme dievčatám poradiť, kde musia na sebe popracovať, aby boli v budúcnosti úspešné,“ uviedol S. Šagáth.

Filozofia 3. ročníka je postavená na nových manažérskych tvárach s cieľom vyšperkovať status súťaže. Ako uviedol S. Šagáth, jeho prianím je nastaviť skúsenosti z prvých dvoch ročníkov na maximálne úroky, aby výsledným produktom bola profesionalita ako garancia značky Miss stredných škôl SR. Novinkou je aj fakt, že finále sa prvýkrát sťahuje na východ Slovenska do Stropkova, kde budú najkrajšie študentky súťažiť o titul stredoškolskej kráľovnej krásy 30. apríla 2011. Prvé dva kastingy ukázali, že záujem o súťaž by mal dosiahnuť historicky rekordné čísla. V Dolnom Kubíne a Poprade prišlo štvornásobne viac uchádzačiek o titul Miss stredných škôl SR ako pred rokom a majiteľ Produkčnej a umeleckej agentúry zároveň ocenil aj ich profesionálny prístup premietnutý do precíznej prezentácie. „Nechcem hovoriť o kvantite, pretože tento údaj nemá bez kvality praktické opodstatnenie. Preto som rád, že dievčatá prišli s jasnými predstavami, ako sa chcú prezentovať a uspieť. Vážim si, že si dali záležať na zodpovednej príprave. Postrehy z prvých dvoch kastingov má napĺňajú optimizmom a teda verím, že ak v tomto trende budú dievčatá pokračovať, môžeme sa tešiť na vyrovnanú a veľmi atraktívnu súťaž,“ zdôraznil S. Šagáth.

via GRANDSTUDIO s. r. o. / foto: Peter Basala