Minister D. Krajcer tituloval honorom Bukóza Holding Miss Domaša 2010 Janu Mrázovú


Bukóza Holding Miss Domaša 2010 koncentrovala počas dvoch dní v rekreačnej oblasti Nová Kelča výbornú zábavu, ktorá kulminovala v sobotu od momentu, keď na pódium vyšiel Marián Čekovský a v hudobnom recitáli predstavil svojich moderátorských kolegov Michala Hudáka so Štefanom Skrúcaným. Po ich spoločnom úvodnom intro začala s davom manipulovať finálová zostava made in VÝCHOD. Dramaturgia súťaže dala jej priebehu dynamický spád, v ktorom sa striedali výkony moderátorskej trojice, štýlový folklór medzi disciplínami, no hlavné postavy patrili dvanástim finalistkám. Dievčatá sa postupne predstavili s Mladou módou, nadchli pri promenáde v plavkách, so šarmom absolvovali súťaž Miss sympatia a ako bonus predviedli štyri čísla v rámci one girl show, kde ponúkli tanec, kabaret či hovorené slovo na tému päť P.

S pribúdajúcimi minútami rástol dopyt po porote na čele s jej predsedom ministrom kultúry SR Danielom Krajcerom. Prvým vyhláseným titulom bola Miss sympatia, ktorý získala Diana Matejová. K Miss Domaša patrí aj jej dobročinný rozmer a práve počas Miss sympatia sa dievčatá rozpŕchnu medzi ľudí s cieľom vyzbierať pre Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v Stropkove maximálnu hotovosť. V roku 2010 sa počas piatich minút v taškách dievčat objavilo 483,-EUR a D. Matejová k tejto sume pomohla 119-timi eurami. Blahoželanie k II. vicemiss patrilo Giraltovčanke Monike Trinkovičovej, I. vicemiss sa stala Silvia Daňková z Demjaty a titul Bukóza Holding Miss Domaša 2010 získala 23-ročná Michalovčanka Jana Mrázová. „Celý večer bol veľmi príjemný, pretože s dievčatami sme sa viac zabávali ako súťažili. Ako najkomplikovanejšiu disciplínu som vnímala promenádu v plavkách, no vďaka skvelej atmosfére v publiku sme sa rýchlo uvoľnili a potom už išlo všetko hladko,“ zhrnula svoje dojmy J. Mrázová.

Aktuálna Miss Domaša na seba v dotazníku prezradila, že jej najobľúbenejším spevákom je Kuly, skupinou IMT Smile a hereckou dvojicou Ben Stiller – Sandra Bullock. Bývalá tanečnica folklórnych súborov Zemplín a Lúčnica študuje na Univerzite Komenského pedagogiku ako vedný odbor a práve so štúdiom súvisí aj jej sen. „Mojou najväčšou túžbou je dokončiť vysokú školu. Zatiaľ som bakalárkou a rada by som to dotiahla minimálne na magisterku s tým, že po skončení štúdia by som sa chcela uplatniť na trhu prácu. Práve naplnenie týchto priorít je mojím najväčším prianím,“ dodala J. Mrázová.

Miss Domaša je nezmazateľne zapísaná s jej nestorom Miroslavom Remetom, ktorý tohto roku prepustil predsednícke kreslo ministrovi kultúry D. Krajcerovi. Obaja páni sa počas celého večera výborne zabávali a dobrá nálada neopúšťala M. Remetu ani v zákulisí. „S pánom ministrom sa poznáme dlhé roky a som rád, že na našom vzťahu sa nič nezmenilo ani po jeho nástupe na post ministra. V súvislosti s jeho predsedníctvom v porote chcem len dodať, že predsedom poroty sa stal preto, lebo rozhodovala výška funkcie a nie výška platu,“ usmieval sa M. Remata a vzápätí dodal: „Miss Domaša nie je o funkciách, ale o zábave. Preto som rád, že sa na pódiu stretli Mišo, Čeky a Števo. Všetkých troch pozývam pravidelne ako kamarátov na naše akcie, lebo vždy sú garanciou výbornej zábavy. Priznám sa, že spolu som ich videl až dnes a musím povedať, že predviedli majstrovské improvizovanie.“

Pre ministra kultúry Daniela Krajcera je Miss Domaša známym podnikom, pretože už v minulosti sa jej aktívne zúčastňoval v rekreačnej oblasti Domaša Valkov. Pri lustrovaní spomienok sme sa zhodli, že Miss zmenila miesto, D. Krajcer pozíciu, ale ženská krása na Domaši ostala konštantná. „Zásadne odmietam, aby sme krásu našich žien exportovali. Naopak, bol by som veľmi rád, keby naše dievčatá našli uplatnenie na Slovensku. Nikomu nebránim cestovať, veď máme viaceré celosvetovo známe ženy, ale som slovenský patriot a preto je pre mňa dôležitý ich úspech práve na rodnej hrude,“ zdôraznil D. Krajcer.

Miss Domaša 2010 sa tento rok ocitla pod ochrannými krídlami generálneho sponzora Bukóza Holding a. s. a toto spojenie sa ukázalo ako naozaj rytierske, pretože silný partner patrí ku krehkým kráskam ako soľ k chlebu. „Investícia do ženskej krásy na Slovensku nikdy nemôže sklamať, pretože ako národ sme známi nádhernými ženami. Nielen my muži, ale i v našej spoločnosti sme na slovenské dievčatá hrdí a aj to bol dôvod, prečo sme sa rozhodli podporiť práve túto akciu,“ uviedol generálny riaditeľ Bukózy Holding a. s. Ján Iľko.

Celým večerom sprevádzali Bukóza Holding Miss Domaša 2010 moderátori Michal Hudák, Štefan Skrúcaný a Marián Čekovský, ktorí pálili ostrými na všetky svetové i nesvetové strany. M. Hudák priznal, že všetci traja už v dvojiciach spolupracovali, ale spoločná zostava bola ich premiérou. Napriek tomu išli na maximum individuálnej kreativity a konečné verzie ponechali na účte improvizácii. „Musím sa priznať, že sme išli do neznámeho územia, lebo všetci traja sme spolu ešte nikdy nemoderovali. Dohodnutú sme mali iba tóninu, ktorá nám vyhovuje, ale na pódium sme išli bez play listu a spievali sme veci podľa Mariánovho spontánneho výberu. S týmito chlapcami sa však robí tak dokonale dobre, že od prvého tónu, pohľadu alebo hlášky vieme vytušiť, čo ten druhý chce povedať alebo urobiť. Pri týchto dvoch pánoch mám vždy istotu, že na pódiu bude všetko v najlepšom poriadku a výnimkou nebol ani dnešný večer na Domaši,“ pochvaľoval si spoluprácu M. Hudák.

Moderátorskému triu patrilo pódium non stop, pretože v prestávkach medzi jednotlivými disciplínami hľadali do svojej imaginárnej kapely spevákov a speváčky. Keďže publikum chcelo žiť a žilo, o talenty núdza nebola. Štefánia bola pripravená splniť každé hudobné prianie, Ďuri nominoval do rock and rollovej siene slávy skladbu A od Prešova a Tomáš ponúkol beatbox k Čekyho hitu Myslím, že môže byť. „Niektorí si možno myslia, že speváci, ktorých sme ťahali z davu, boli dohodnutí. Prisahám, že všetko prebiehalo v súlade s náhodou a odvahou prísť k nám na pódium. Napr. Tomáš predviedol profesionálny beatbox, no videli sme sa prvýkrát. Ďuri mal zase vďaka slnku veselšiu náladu ako ostatní a preto bol ako neriadená strela. Podstatné však je, že sme sa dobre bavili,“ nemal dôvod tajiť dobrú náladu M. Hudák.

via Imrich Makó