Minikvas 2010: Rockwell (UK) – Od punku k drum and bassu!


Jeho meno rezonuje v drum&bassových kruhoch už niekoľko mesiacov a nieje to žiadna náhoda. Vďaka svojím rodičom mal už od malička kvalitné hudobné zázemie spojené najmä s klasickou hudbou. Ovláda hru na husle, či klarinet a skôr, než sa dostal na univerzitu, o elektronickú a tanečnú hudbu sa veľmi nestaral. Naopak, dlhé roky bol fanúšikom punku a hip-hopu. Rockwell!


Rockwell (Critical, Digital Soundboy, UK)

Všetko sa však zmenilo práve na univerzite v Bristole. Návštevy večierkov tamojšej Full Cycle Crew, kamarátove gramce, Groovereiderovo CD – aj to boli veci, ktoré ho postupne pritiahli k energii drum&bassu. Začal sa venovať djingu a špekulovať s vlastnou produkciou, do ktorej sa pustil hlavne v období, keď sa presťahoval do Londýna. Práve tu začal vznikať jeho tipycký pochmúrny zvuk!

Onedlho si ho všimol Alix Perez a kolotoč sa rozkrútil. Jeho tracky sa dostali k menám ako ShyFX, či Kasra a prvý release na labeli Critical nenechal na seba čakať. Track Underpass znamenal pre Rockwella veľký mílnik, pričom už pred jeho vydaním sa nešetrilo superlatívami na jeho adresu. Oprávnene!

Rockwell cíti hudbu. Ako sám povedal: „Mám rád producentov, ktorí dokážu svoje nápady odprezentovať tak, aby boli zamapätateľné a aby ich tracky neboli len skladačkou ich jednotlivých častí“. Rockwellova hudba sa vymyká konvenčnému drum&bassu. Jeho tracky nepotrebujú úderné beaty, vsádza na komplikovanú štruktúru rytmiky, často poprepletanú elementami klasickej a filmovej hudby, pričom pod tým všetkým atmosféru dotvára vynikajúca, hlboko položená basa. Možno práve to, že sa k drum&bassu dostal pomerne nedávno mu otvorilo nové obzory, nezaťažené historickým vplyvom tohto žánru.

Dnes jeho tracky hrávajú ľudia ako Friction, Alix Perez, Phace, Noisia a mnoho ďalších! Na labeli Critical mu vyšlo Noir EP a jeho sety sa objavujú každú chvíľu na internete. Okrem toho na vydanie čakajú už ďalšie tracky pre Shogun Audio, Digital Soundboy, Critical, alebo Black Audio.

Ako jeden z hlavných headlinerov SIGNAll_FM DRUM&BASS STAGE na festivalu Minikvas 2010 vystúpi Rockwell premiérovo toto leto na Slovensku! Ak fandíte novým trendom v drum&basse a elektronickej hudbe ako takej, určite by ste si jeho set nemali nechať ujsť. Viac info o Rockwellovi a súťaže o voľné vstupenky na Minikvas 2010 štartujú už tento mesiac v drum&bassovej show SIGNAll_FM. Počúvajte každú nedeľu od 22:00 – 00:00 na Rádiu_FM.

Minikvas 2010
Prírodný areál Buková, 19. – 21. august 2010
http://www.minikvas.sk

via Minikvas