Minikvas 2010: Implex (RU) – Kvalitný materiál priamo z Ruska


Po drum&bassových chodníčkoch kráča už 15 rokov. Jeho meno je spájané so značkami ako Fokuz, Med School, či Viper. Má rád atmosferický drum&bass, ale nevyhýba sa ani prudko tanečným trackom. To, že je nielen dobrý producent, ale aj dj, vám dokáže v auguste na festivale Minikvas 2010! Implex z Ruska.

Kirill Kalashnikov, v hudobnom svete známy ako Implex sa dostal k drum&bassu niekedy v roku 1995. Skôr, než sa presťahoval do St. Petersburgu, kde teraz pôsobí, žil v odľahlom meste Surgut, kdesi v strede Ruska. V časoch, keď svoje uši kŕmil breakbeatom a peckami od The Prodigy, zavítal k nim do klubu dj z Moskvy, ktorý odštartoval jeho vášeň pre zlomené beaty. Tu to celé začalo.

Nevenoval sa len djingu, ale postupne pracoval aj na svojej vlastnej produkcii. Prvým vážnym momentom bolo upísanie jeho tracku „The Shape Of Time“ na holandský label Fokuz. Nasledovali rôzne kolaborácie s menami ako Mav, Error, Voja, či českými No Money, no najviac sa do pamätí fanúšikov zapísal určite spoluprácou s Eneiom.

V roku 2009 im vychádza výborný spoločný album Sublife, vďaka ktorému sa o nich začalo stále viac rozprávať. Implex má rád atmosferický drum&bass, čo sa hodne odzrkadľuje v jeho rannej tvorbe, no na druhej strane je to všestranný umelec, ktorý sa nebráni rôznym žánrom. Na konte má dokonca i niekoľko neurofunkových trackov a samozrejme – poriadne dancefloor hity!

Už čoskoro sa napríklad na labeli Viper objaví jeho ďalšia spolupráca s Eneiom – track Universal! Implex má rád djing a i keď produkuje aj zádumčivejšie skladby, jeho sety často sršia energiou. Aktuálny prierez jeho tvorbou zachytáva aj nový mixovaný set, ktorý pripravil práve s Eneiom.

Implex však v rámci svojich aktivít na hudobnej scéne zašiel ešte ďalej a od minulého roka začal spolu s Implexom prevádzkovať vlastnú producentskú školu Tramplin, kde sa každý študent môže individuálne naučiť základy, ale aj pokročilé techniky produkcie elektronickej hudby.

Vám sa predstaví už toto leto ako jeden z headlinerov SIGNAll_FM DRUM&BASS STAGE na festivale Minikvas 2010. Nezabudnite, že súťaže o voľné vstupenky na Minikvas 2010 stále prebiehajú aj v drum&bassovej show SIGNAll_FM, ktorú môžte počúvať každú nedeľu od 22:00 – 00:00 na Rádiu_FM.

Minikvas 2010
Prírodný areál Buková, 19. – 21. august 2010
http://www.minikvas.sk

via http://www.minikvas.sk