Minikvas 2010: Blue Motion (SK) – “Užijete si celé spektrum Autonomic Soundu!”


Abstraktnejšie drum&bassové polohy, príjemné, ale aj temné nálady a pohodový liquidfunk. Taká je belgicko-slovenská producentská dvojica Blue Motion! Na Minikvase 2010 ju bude zastupovať práve slovenská polovica – DirrrtyB! Ich meno sa v drum&bassovom svete skloňuje čoraz častejšie, a preto vám ponúkneme ich zvuk aj na domácej pôde. Bude to stáť za to.

Obaja sa hudbe venujú už hodne dlho a pod svojimi pseudonymami Eros (BE) a DirrrtyB (SK) im vyšli prvé skladby niekedy v rokoch 2008/2009. Venovali sa hlavne liquidfunku, no čoskoro ich to oboch začalo ťahať k zvuku, ktorý sa začal výraznejšie tlačiť na drum&bassovú scénu minulý rok. Tzv. Autonomic sound. Abstraktnejšia a minimalistická zmes drum&bassu, ambientu, dubstepu, či techna, ktorej sa dnes venujú mená ako ASC, Instra:Mental, Consequence, D-Bridge a mnoho ďalších. To všetko na drum&bassovej rýchlosti okolo 170 bpm.

Ich producentské cesty sa definitívne spojili jednej chladnej novembrovej noci roku 2009, keď uviedli k životu nový spoločný projekt nazvaný Blue Motion. Čoskoro na to začali chrliť jeden track za druhým a mnohé z nich si všimli zahraničné vydavateľstvá ako Fokuz, Vibez, Phunkfiction, Good Looking, Touched By, či Amen Brothers. Prvý spoločný track „You Don’t Need M (With The Square ft MsdoS) “ vyšiel len nedávno, v Januári 2010 na holandskej značke Fokuz. Nasledovalo EP „Another Morning“ na labeli Silk Recordings a čoskoro kopec ďalších releasov aj na Erosových vydavateľstvách Influenza Media a Influenza Minus. O remix ich tracku Only Words sa dokonca postarali nemeckí Triad!

Zatiaľ čo všety doteraz vydané veci vyšli digitálne, rok 2010 bude pre Blue Motion aj v znamení vinylu. Do konca roka sa má objaviť niekoľko ich dvanásťpalcov a tiež debutový album „Stay Forever“, na ktorom teraz usilovne pracujú.

Stay Forever LP by bluemotion

Nakoľko Erosovi sa nedávno narodila dcéra, od djingu si dal pauzu a svoju energiu venuje produkovaniu. To, ako znejú Blue Motion dnes si budete môcť vypočuť práve vďaka slovenskej polovici tejto dvojice na SIGNAll_FM DRUM&BASS STAGE festivalu Minikvas 2010, ktorý sa nebojí experimentovať a v rámci jednotlivých dní sa snaží ponúknuť aj iný pohľad na súčasný drum&bass.

Minikvas 2010
Prírodný areál Buková, 19. – 21. august 2010
http://www.minikvas.sk

via http://www.minikvas.sk