Millhouse pokrstí debut Event Horizon


Millhouse vydáva debutový album Event Horizon. Pokrstí ho 3. mája v bratislavskom klube Randal.

Na albume nájdete 12 skladieb. Okrem desiatich úplne čerstvých piesní sa tam dostali aj dve staršie skladby, ktoré ale získali celkom novú tvár. Práve na oživenie týchto dvoch skladieb si kapela Millhouse prizvala viacerých hostí. Okrem Barbory Drahovskej (Bloom) naspieval jednu skladbu aj britský pesničkár Nick Fisher, vybrafónovými vyhrávkami prispel slovenský producent Stroon a gitarovým sólom Peter Bulík. Finálna zvuková podoba je výsledkom spolupráce s Milanom Malíkom z M2 Recording studia.

Autorom originálneho vizuálu, ktorého súčasťou je aj desaťstranový booklet so všetkými textami, je skúsený grafický dizajnér Adam Pižurný.

Kapela album pokrstí v sobotu 3. mája v bratislavskom klube Randal. Okrem nich počas večera odohrá koncert aj grunge-ová kapela Sliming Spoon z Prievidze. Millhouse zatiaľ tají nielen meno krstného otca ale aj špeciálneho hosťa, ktorý sa počas večera predstaví. Album si budete môcť kúpiť priamo na koncerte. Na portáli Idiegogo stále prebieha kampaň na podporu albumu, ktorá skončí v deň krstu.

Skupina Millhouse je na scéne od roku 2007. Dva krát reprezentovala Slovensko na medzinárodnej súťaži kapiel Emergenza, má za sebou jedno EP “Alea Iacta Est”, vydané netradične na USB kľúči a v minulom roku na seba upozornila úspešným singlom Mangy Wolf. Túto skladbu môžete poznať aj vďaka projektu Demovnica_FM. Ďalší singel Superhero vyšiel aj na kompilácii Demovnica naostro.

Indiegogo kampaň
https://www.indiegogo.com/projects/millhouse-s-debut-album-event-horizon

Youtube „Mangy Wolf“

Millhouse Facebook
https://www.facebook.com/MillhouseSK