micro.Wilsonic s nabitým programom už 13. marca!


Festival Wilsonic si ešte pred vypuknutím svojho vlajkového podujatia v tradičnom termíne druhého júnového víkendu dopraje zahrievacie kolo v podobe jarného micro.Wilsonicu.

Stane sa tak už v marci, konkrétne v piatok trinásteho. Bratislavské PKO sa tak opäť premení na najlepší klub v meste.

  • Wilsonic sa hlási so svojim jarným predskokanom
  • Jarný micro.Wilsonic s nabitým programom!
  • Joe Goddard z Hot Chip, Max Tundra, Shackleton a Styrofoam hviezdia programu jarného micro.Wilsonicu!

micro.Wilsonic s nabitým programom
Po uplynulom, novembrovom micro.Wilsonicu, ktorý sa s výnimkou špeciálneho hosťa Matta Didemusa z kanadských Junior Boys skladal takmer výlučne z domácich mien sa opäť vraciame k pôvodnej koncepcii podujatia ako multižánrovej kombinácie koncertov a uvoľnenej atmosféry klubovej párty.

“Na line-up už siedmeho pokračovania micro.Wilsonicu sme patrične hrdí. Podarilo sa nám ho totiž vyskladať napriek odvolaniu účasti už potvrdenej americkej kapely Deerhunter, ktorá zrušila celé európske turné a tak sme museli dramaturgiu odznova úplne prehodnotiť. Neskromne si dovolím tvrdiť, že tento line-up môžeme smelo označiť ako doposiaľ najlepší v histórií série podujatí micro.Wilsonic. Na programe večera sú okrem skvelých zahraničných mien v súčasnosti asi najlepší predstavitelia tzv. export-ready kapiel Slovenska – Dope Aviators a Longital.” – hovorí Tibor Holoda.

Max Tundra (Domino Recordings – London / UK)
So živou verziou svojho aktuálneho, kritikou vyzdvihovaného albumu Parallax Error Beheads You sa predstaví spriaznená duša festivalu a pre stabilné publikum známa postava, Max Tundra z londýnskych Domino Recordings.

Styrofoam (Nettwerk, Morr Music – Antwerp / BE)
Z belgicka prídu Styrofoam, ktorí majú aktuálne na apríl pripravené vydanie svojho nového albumu A Thousand Words a májovú účasť na prestížnom festivale All Tomorrows Parties. Na micro.Wilsonicu tak budú mať návštevníci možnosť vypočuť si nový album naživo v predstihu, ešte pred oboma udalosťami.

Huoratron (New Judas – Helsinki / FI) a Shackleton (Skull Disco – Berlin/London / DE/UK)
Tanečnú elektroniku budú mať v programe na starosti fínsky Huoratron a britský Shackleton. Fín zásobí micro.Wilsonic frenetickým beatom, Shackleton naopak upokojí svojou temnou kombináciou dubstepu a minimalu, známou napríklad zo spolupráce s Ricardom Villalobosom.

Joe Goddard (Hot Chip – London / UK)
Čerešničkou na tortičke – nie, nedajte sa oklamať ekletickosťou line-upu, nepiekli ju psíček s mačičkou – bude Joe Goddard, spevák a “beat master” britských Hot Chip, ktorý sa predstaví v úlohe DJa. O tom, že mu pristane podal dôkaz spolu so svojim spoluhráčom z Hot Chip, Alexisom Taylorom v podobe dídžejského setu vydaného prestížnou sériou DJ-Kicks berlínskeho labelu !K7.

Vstupenky
Lístky na micro.Wilsonic sú k dispozícií online na adrese http://www.wilsonic.sk/tickets. Úvodných 300 vstupeniek sa dá získať za dumpingových € 16. Po ich vypredaní cena stúpne na € 19. Na bráne bude cena vstupenky € 22. Preto už tradične pripomíname, poponáhľajte sa.

micro.Wilsonic 7
PKO, Bratislava
Piatok, 13. marec 2009

Line-up:

  • Joe Goddard DJ-Set (Hot Chip / UK)
  • Styrofoam LIVE (Nettwerk, Morr Music / BE)
  • Max Tundra LIVE (Domino / UK)
  • Shackleton LIVE (Skull Disco / DE)
  • Huoratron LIVE (New Judas / FI)
  • Longital LIVE (Slnko Records / SK)
  • Dope Aviators LIVE (11 Fingers Rec. / SK)

Vstupenky:
€ 16 / 19 / 22
http://www.wilsonic.sk/tickets

via wilsonic.sk