Michal Dovřák a Jaroslav Svěcený pripravujú nový album k projektu Vivaldianno s hviezdnym obsadením


Úspešný projekt Vivaldianno povzbudzuje kreativitu autorov Michala Dvořáka a Jaroslava Svěceného o čom svedčí ich práca na novom albume, ktorý vzniká v barrandovskom štúdiu First Floor.

Vivaldianno – Mesto zrkadiel – najnovší multimediálny a multižánrový projekt hudobného skladateľa, producenta a hráča na klávesové nástroje Michala Dvořáka (Lucie) a husľového virtuóza Jaroslava Svěceného – je spojením vážnej a rockovej hudby, projekcií, animácií, moderného tanca a hovoreného slova v službách trochu mrazivého príbehu o nádejách a stratách barokového génia Antonia Vivaldiho.

Program nabitý intenzívnymi prípravami na turné ani vlastné sólové projekty, oboch hlavných protagonistov neodradili od myšlienky na nový album. Na nahrávaní v barrandovskom štúdiu First Floor sa okrem Michala Dvořáka a Jaroslava Svěceného podieľa aj množstvo hosťujúcich umelcov – svetoznáme Heroldovo Kvarteto, vynikajúci rockový gitarista Jiří Janouch, ale taktiež Karel Holas zo skupiny Čechomor.
Kombinácia žánrovo tak odlišných hudobníkov sľubuje skutočnú lahôdku a naplnenie predstáv tvorcov o multižánrovom projekte.
„Je to zvuková alchýmia, každý z nás tvorí svoju vlastnú hudbu a dohromady nám vznikajú skvelé nápady. Nielen české, ale dokonca svetové“, dodáva s úsmevom Michal Dovřák. „S našimi sólistami – Tinou Guo(USA) a Li Chuan Yunom(CHN) sme prepojení prostredníctvom rýchlych internetoých liniek a to nám umožňuje byť s nimi v kontakte a zároveň aj vzdialene nahrávať tu v pražskom štúdiu“, približuje proces Michal Dvořák.

Celková zostava každopádne sľubuje silný zážitok. Nový album bude naväzovať na turné, počas ktorého zahraniční umelci natočia svoje sólové časti a CD vyjde na jeseň tohto roku.
Nahrávka vzniká vo zvukovej réžii Jiřího Janoucha, a v spolupráci s ČT vznikne v rámci turné k albumu aj live DVD. Jednoznačne najlepšou ochutnávkou k pripravovanému albumu bude česko – slovenské turné, ktoré štartuje v máji 2015.

VIVALDIANNO 2015 – MĚSTO ZRKADIEL – KONCERTNÉ TURNÉ SO ZAHRANIČNÝMI SÓLISTAMI
4. 6. 2015 Bratislava, Hala Istropolis
6. 6. 2015 Ostrava, Hala Gong
8. 6. 2015 Brno, Hala Rondo
10. 6. 2015 Praha, O2 Aréna
11. 6. 2015 Plzeň, Hala TJ Lokomotiva