Michaella sa pred objektívom vrátila do histórie


Speváčka Michaella ponúka k svojmu aktuálnemu singlu Vravieť ti chcem aj pôsobivú vizuálnu kampaň, pretože k skladbe inšpirovanej motownom pripravila sériu retro fotografií. Prvé fotenie absolvovala ešte v roku 2009 s Ferom Deákom. Ich spolupráca sa premietla do grafiky bukletu debutového albumu Celý svet. Hoci v ateliéri vzniklo viacero snímok na rôzne tematické variácie, na svetlo sveta sa všetky nedostali. Preto sa k niektorým z nich Michaella vrátila pri nahrávaní novej piesne. Práve pred dvoma rokmi vznikla aj fotografia v štýle Marylin Monroe. „Fotenie á la Marylin bolo pre mňa zaujímavé a zábavné. Smiali sme sa, že už mi chýba len legendárna scéna v bielych šatách. Výsledkom som bola milo prekvapená a podobne reagovali aj moji známi, ktorí sa ma často pýtali, či som to ja, lebo ma nespoznali. Dnes už s tým problém nemajú a na Facebooku komentujú iba imidž,“ odpovedala Michaella na otázku, ako sa cítila v úlohe slávnej herečky.

Počas nahrávania Vravieť ti chcem si Michaella odskočila nafotiť novú sériu do Divadla Jonáša Záborského. Hoci mala predstavu o práci v ateliéri, fotograf KUNES ju prekvapil víziou v historickej budove. Mladá speváčka si neužívala iba fotenie, ale aj prípravu. „Volala som mame, čo sa nosilo v 60. rokoch minulého storočia, aby som sa vedela pripraviť. V divadle to bolo vďaka pôsobivému interiéru naozaj krásne. Keď sa človek postaví pred objektív v guličkových nohaviciach, vyzerá vždy zaujímavo, no v tomto prípade dostala celá kolekcia inú atmosféru,“ uviedla Michaella.

Keďže Michaella a KUNES ešte nespolupracovali, pre obidvoch to bola nová skúsenosť. Rýchlo však našli spoločnú reč a výsledkom je príjemná mozaika ponúkajúca zladenú exkurziu do histórie módneho priemyslu. „Z fotenia som odchádzala so zvláštnym pocitom, lebo KUNES má zásadu, že počas fotenia fotografie neukazuje. Nakoniec som ho predsa len ukecala, aby mi ukázal aspoň jednu, lebo som si nebola istá mojim výrazom a poprosila som ho, aby ma nafotil viackrát. S jeho prácou som bola, samozrejme, spokojná a celé fotenie som si užívala,“ usmievala sa Michaella.

via GRAND STUDIO, s.r.o. / foto: Fero Deák, KUNES