Michaella pripravila po uspávanke k hitu J Lo aj Vianočnú


Speváčka Michaella pripravila zaujímavý projekt so skladbou od Jennifer Lopez Do You Know Where Are You Going To, ktorá ju oslovila už pred pár rokmi, keď videla koncert J Lo a práve vďaka tomuto hitu sa k záznamu z neho viackrát vrátila. Keď tento príbeh prerozprávala klaviristovi Jožovi Bubnárovi, počas ďalšej skúšky jej ponúkol vlastnú verziu a Michaella okamžite rozhodla, že ju chce vo svojom play liste. Na koncertoch ponúka mladá talentovaná speváčka v prvej polovici originál od latino hviezdy a druhú polovicu pripravila v slovenskom jazyku ako uspávanku Kým ty spíš. V týchto dňoch však pribudla aj tretia verzia s aktuálnou témou Vianočná.

„Pôvodnú verziu som najskôr naspievala ako uspávanku s názvom Kým ty spíš. Tento nápad prišiel spontánne, keď som vzala do náručia kamarátkinu dcérku a začala som si spievať originál od J Lo. Napadlo ma, že ako darček ku krstu pripravím pieseň so slovenským textom, v ktorom odznieva aj jej meno,“ vysvetľovala Michaella a k Vianočnej dodala: „S kapelou sa každý rok zúčastňujeme viacerých vianočných benefičných koncertov, na ktorých nesmie chýbať skladba s motívom Vianoc. Keď sme postupne začali potvrdzovať termíny benefícií, chýbala nám v repertoári vlastná vianočná skladba. Preto som sa vrátila k melódii od J Lo, lebo práve jej atmosféra mi sedela k Vianociam najviac.“

Okrem Michaelly a Joža Bubnára je pod skladbou Vianočná podpísaná aj textárka Silvia Kaščáková. Jej spolupráca s Michaellou trvá už niekoľko desiatok mesiacov a preto presne vedela, ako má text napísať „na mieru“. „Pri tejto skladbe mala Silvia voľnú ruku a hneď po prvom prečítaní som bola s textom absolútne stotožnená. Z veršov sme nevyhodili ani jedno slovo a naspievala som ho presne tak, ako mi ho Silvia odovzdala. Som rada, že dnes mám tri verzie piesne Do You Know Where Are You Going To a na koncerte si môžem vyberať,“ poznamenala s úsmevom Michaella.

Vianočnú nahrávala Michaella v STUDIO7 recording. Hoci by sa mohlo zdať, že atmosféra najkrajších sviatkov v roku sa mimo decembrových dní nedá nasimulovať, vianočnou náladou sa môžete nabiť napr. na chate. „Keďže na chate, kde chodíme minimálne raz za dva týždne, máme v obývačke počas celého roka ozdobený stromček, nepociťovala som žiadny deficit vianočnej nálady. Na rozospievanie som si dala v štúdiu Last Christmas a atmosféra Vianoc prišla sama,“ prezradila pikošku z nahrávania Michaella.

Michaella sa rozhodla nahrať a naspievať Vianočnú ako bonus pre benefičné a charitatívne akcie, na ktorých plánuje v najbližších dňoch vystúpiť, no zároveň túto pieseň neuvažuje vydať ako skladbu s oficiálnym singlovým statusom. Po singli Tu ma nájdeš však pripravuje ďalšiu novinku pre rádia, kde je zatiaľ isté, že štýlovo bude pod krídlami motownu. „Ak všetko pôjde hladko, nový singel by mal vyjsť o mesiac a bude sa niesť v štýle moderného motownu, čo sú 60-roky minulého storočia. Tento žáner je pre mňa osobne novinkou, lebo som sa narodila v 80-rokoch. S týmto nápadom prišiel môj producent Vlado „Randy“ Gnepa a mne sa od začiatku veľmi páčil. Postupne chceme osloviť viacerých textárov a keďže nás čas nikde netlačí, rada si počkám na text, s ktorým sa najviac stotožním,“ vysvetľovala Michaella.

via GRAND STUDIO, s.r.o.