Michaella ignoruje neveru v novom singli s úsmevom


Speváčka Michaella prichádza s novým singlom Vravieť ti chcem, v ktorom rezonuje viacero motívov s vlastným charizmatickým statusom. Už len oficiálny dátum vydania skladby – 11. 01 2011 – je pre fanúšikov magických konšpirácií témou na akademické diskusie. Strategickejšou charakteristikou pre horúcu novinku Michaelly je motown, definovaný aj ako „soul s výrazným vplyvom popu“. S nápadom oživiť štýl so zlatým vekom v 50. a 60. rokoch minulého storočia prišiel skladateľ a producent Vlado „Randy“ Gnepa. „Na Randyho ponuku som zareagovala pozitívne, pretože nové, a v tomto prípade aj neznáme, veci beriem ako príležitosť posunúť sa ďalej. Keďže o motowne som v prvej chvíli veľa informácií nemala, sadla som si k internetu a surfovala. Postupne som sa do toho dostávala a začala si predstavovať, ako by mala moja nová skladba vyzerať,“ spomínala na prvý kontakt s motownom Michaella.

Textársky je pod singlom Vravieť ti chcem podpísaný Jozef Husovský. Michaella mala na dvorného textára Komajoty prosbu, aby lyrika bola drzá a odvážna. Preto J. Husovský stavil na jednu z najdramatickejších tém vo vzťahoch – neveru a bez konzervatívnych poučiek nechal plynúť príbeh v ovzduší nabitom vášňou. „Kontext príbehu som odignorovala s úsmevom. Nechcela som, aby v skladbe hral hlavnú úlohu smútok a už vôbec som nemala záujem moralizovať. Každý z nás je iný a navyše máme právo slobodne sa rozhodnúť. Ak vzťah nevyjde, treba si za každých okolností zachovať šarm a ísť ďalej. Ak sa prenesieme cez celý text k jeho záveru, zistíme, že obaja si našli nových partnerov a sú šťastní. Jednoducho, koniec jednej cesty znamená začiatok ďalšej,“ vysvetľovala Michaella.

Pri nahrávaní finálnej verzie strávila Michaella štyri dni. Okrem práce v štúdiu si s fotografom Mišom Kunesom odskočila do historickej budovy Divadla Jonáša Záborského nafotiť sériu fotografií v retro štýle. Okrem Vlada „Randyho“ Gnepu priložil mužskými vokálmi ruku k dielu aj frontmen kapely Raindown Peter Debnár. Výsledkom je príjemná popova vec, ktorá v sebe spája moderný zvuk formujúci melódiu s priamym ťahom, text s jasne definovateľným príbehom a Michaellin romanticky zafarbený hlas. „Skladbu ako celok som prvýkrát počula až po štyroch dňoch od začiatku nahrávania. Ležala som v štúdiu na gauči a tlačila Randyho očami, aby mi ju pustil. Mám pocit, že všetko do seba zapadlo presne, ako malo. Text od J. Husovského som naspievala bez jedinej úpravy, čo sa často nestáva a zvláštne teplo dal piesni mužskými vokálmi P. Debnár. V štúdiu sme trávili osem až desať hodín denne a ku koncu sme už ani nevedeli, či sú naše pripomienky a postrehy správne. Nakoniec sme sa však dostali do cieľa a dnes som rada, že sa nám podarilo urobiť skladbu so zaujímavým príbehom,“ dodala s úsmevom Michaella.

Nový Michaellin singel Vravieť ti chcem si môžete vypočuť: http://soundcloud.com/michaella/michaella-vravie-ti-chcem-radio-edit

via GRAND STUDIO, s.r.o. / foto: Fero Deák