MFF: Zahajovací a zakončovací film


45. MFF Karlovy Vary slavnostně zahájí projekce amerického filmu Crazy Heart debutujícího režiséra Scotta Coopera. V rámci slavnostního zakončení bude uveden snímek francouzského režiséra Pascala Schaumeila (K)lamač srdcí.

Countryový písničkář Otis „Bad“ Blake má za sebou úspěšnou kariéru, v sedmapadesáti se však už jenom potlouká po jednodenních štacích v malých barech na americkém jihozápadě. Hraje tady na kytaru a zpívá, ale hlavně pije, aby se pokusil spláchnout svou zahořklost. Ani Otisův soukromý život není nejutěšenější: žije sám a ze zkrachovalého manželství má dospělého syna, s nímž se neviděl čtyřiadvacet let. Na své cestě potkává sympatickou rozvedenou novinářku Jean a jejího čtyřletého synka Buddyho. Pomůžou osamělému muži najít nový smysl života? Středobodem adaptace románu Thomase Cobba je šedesátiletý Jeff Bridges, kterému jeho herecký i pěvecký výkon získal Oscara, Zlatý glóbus a Independent Spirit Award. Oscara a Zlatý glóbus dostali také autoři písně The Weary Kind .

V rámci slavnostního zakončení 45. ročníku MFF Karlovy Vary bude uveden snímek francouzského režiséra Pascala Schaumeila (K)lamač srdcí (L´arnacoeur).

Pohledný mladý muž Alex provozuje se svou sestrou společnost, jež poskytuje vskutku speciální služby. Rozbíjí partnerské vztahy na objednávku. Jedinou etickou podmínkou je, že onen vztah musí být alespoň z jedné strany nešťastný. Jednoho dne si je najme bohatý muž, který není spokojen s ženichem své dcery Juliette. Dvojice obchodníků se štěstím má ovšem na svůj úkol jenom týden. A Juliette je navíc zjevně šťastná. Hvězdy francouzského filmu Romain Duris a Vanessa Paradisová se zhostili svých rolí lamače srdcí a šťastné nevěsty se zjevným potěšením. Tato lehká romantická komedie s mírně akčními prvky je vítaným překvapením v tomto stále populárním žánru. Debutující režisér, který jako asistent režie několikrát spolupracoval s Lucem Bessonem a natočil i několik úspěšných sitcomů a řadu reklam, vzdává (K)lamačem srdcí také svéráznou poctou nezapomenutelnému Hříšnému tanci.

via kviff.com