Melodica Netlabel & Walk With Me EP


S farebnosťou jesenných listov, padá ďalší zaujímavý release! I tentoraz vám Melodica Netlabel prináša klasicky vysoko melodické, avšak o niečo hudobne tučnejšie ep-čko pod názvom Walk With Me.

Ťahavá bass linka, melodické plochy, emotívne prevedenie a príjemná atmosféra. Tak by sa veľmi zjednodušenie dalo špecifikovať toto farebné, v poradí už deviate EP z nášho netlabelového stromu. Českí producenti Sonority a Jock The Lock (JTL) pre vás spojili sily a pripravili modernú hudobnú koláž, kde sa prelínajú prvky dubstepu, electronici či idm. Celý tento hudobný príbeh v znamení českej trikolóry dopíšu výborné a žánrovo rozmanité remixy od producentov ako ZKA4T, Uncless, formácia Foma, KeOSz a Strangelet. 7 skladieb a 1 nevšedný výlet. Priprav sa, už nie je na čo čakať – Walk With Me!

 EXCLUSIVE [MLD009] Sonority & JTL – Walk With Me Ep by melodicanetlabel

DOWNLOAD MP3 FILE

DOWNLOAD WAV FILE

Sonority sa venuje hudbe už niekoľko rokov. Jeho unikátny zvuk je ovplyvnený projektmi ako Boards Of Canada, Clark, Akufen či Funkstörung. Jeho produkcia je nasiaknutá prvkami IDM, click’n’cuts mikrosampling, breakbeat, house, ambient a drill and bass.

Pre Jock the Lock (JTL) hudba znamená nekonečnú výzvu a konštantný hnací motor. Chápe ju ako nástroj k zdieľaniu emócií, radosti a melanchólie. Produkčne je ovplyvnený prvkami jazzu až po najrôznejšie odnože súčasnej elektroniky – v poslednej dobe hlavne dubstep.

ZKA4T, počas dospievania vyrastal na tvrdej a temnej hudbe, no po vykrištalizovani prešiel na inteligentnú „smooth-music-with-a-bit-of-jazz-in-there-somewhere“. Produkčne sa snaží vytvoriť niečo neutrálne, avšak duchaplné, vyznačujúce sa hlbokými bass linkami so zaujímavými melodickými textúrami.

Uncless je projekt voľne zmýšľajúcich ľudí so spoločnou dušou a hudobným cítením. Jedným z hlavných protagonistov je Josef Sedloň a Richard Tauchman z projektov Real Transported Man. Hlavné a obľúbené vplyvy sú break beat, drum and bass, progressive, hip hop či electro minimal.

Projekt FOMA založili v Hradci Královom páni Jiří Tilgner a David Rambousek, ktorí taktiež stoja za projektmi ako Katsa.Theo či Selectone. Zvuková alchýmia projektu Foma stavia na citlivom vrstvení digitálnych a analógových zvukov, často zafarbených do temnejších odtieňov.

KeOSz nepatrí medzi tých, ktorých možno bez obáv škatuľkovať. Produkčne balansuje medzi štýlmi ako dubstep, electro, deep, breakbeat či DnB. Jeho experimentálna tvorba je ovplyvnená producentmi ako Alix Perez, Naibu, Blu Mar Ten, 16bit, Noisia a iní.

Strangelet je jednočlenný projekt mapujúci hranice ambientu a experimentálnej elektroniky. V 2007 zaznamená dôležitý krok, kedy si ho všimol holandský zvukový experimentátor Machinefabriek a vydal jeho remix na albume Kruimeldief (Machinefabriek Remixed) po boku umelcov ako Alva Noto, Xela alebo Mitchell Akiyama.

O mastering EP-čka sa postaral Sigurt.

Melodica Netlabel Weblinks
Web Site: http://melodica-netlabel.com/
Youtube: http://www.youtube.com/user/MelodicaNetlabel
Squirellnet: http://sonicsquirrel.net/detail/label/melodicanetlabel/1422
Soundclound: http://soundcloud.com/melodicanetlabel
Twitter: http://twitter.com/M_e_l_o_d_i_c_a
Myspace: http://www.myspace.com/melodicanetlabel
Idj: http://www.idj.cz/melodica-netlabel/

via melodica-netlabel.com