Melodica Netlabel & Melodica Sampler EP


Starý rok skončil. Nahradil ho nový – snáď ten lepší. A spolu s ním prichádza aj prvý tohtoročný Melodica release, s katalógovým číslom MLD-011. Päť skladieb, päť producentov a jedno EP, pod názvom Melodica Sampler. Spomaľte, usaďte sa a nechajte sa strhnúť pohodovými tónmi od producentov nielen zo Slovenska, ale i z Čiech či z chladného Ruska.

Celý release sa nesie v pomalšom tempe chill-outu, downtempa, downbeatu a electronici. Hlavným prvkom je inštrumentálne prevedenie, príjemné melódie so slnečným až melancholickým nádychom. Autori (každý svojskou formou), kládli dôraz na atmosféru a pocity, ktoré sa stali vodiacou linkou celého hudobného príbehu. A my vás pozývame do tohto sveta, kde vládnu Double Dyke Slave Aria, RTG, Statiq Cradle, Pego a Abnormal.

EXCLUSIVE [MLD011] Various Artists – Sampler EP by melodicanetlabel

DOWNLOAD (MP3, 320 kbps)

DOUBLE DYKE SLAVE ARIA
Ide o Československý hudobný projekt Addy -ho, Ekral -a a Obe Uši Ľavé. Ich produkcia je nepredvídateľná, aj vďaka širokému hudobnému záujmu chalanov. Addy už v piatich vedel hrať na husliach a po 12 rokoch sa začal venovať gitare. Od decembra 2009 zložil mnoho riffov a melódií. Medzi jeho prvé zložené skladby patrí práve projekt RISING HOPE.
Ekral (experimental, electronica) vydal album s názvom „Days of Dust“. Skladba „rePhob“, ktorá vznikla v spolupráci s Ladproject –om a bola použitá pre nekomerčné video súťaže „Barum Rally“ v roku 2007. Ako fanúšik urobil remixy pre Sunshine and Liveevil. V roku 2008 rozbehol Buzzmusic rádio sessions na svitzlin.cz.
Obe Uši Ľavé (dub, jazz, glitch-hop) vydal album „Retrosexual Bedlover“, jeho remix skladby „African Fyah „ sa objavil na debutovom CD skupiny Zion Squad. A po dlhej odmlke sa vracia na scénu aj ako dj.

RTG
Narodil v Modre. Hudbe sa venuje už od mladosti. 6 rokov navštevoval hodiny klavíra a 3 roky výučby na trúbku. Ako teenager začína produkovať hudbu v štýloch ako„dream house, trance, gabber“. Odstupom času nachádza čaro zlomených beatov a jeho produkcia sa zameriava na melodickú odnož drum and bassu – liguid. V súčasnosti má na konte jeden vydaný track pod názvom „Arround Us“ , ktorý vyšiel ako súčasť kompilácie na Join Da Beat Records.

STATIQ CRADLE
Alexej Tsarev, Ruský experimentálny skladateľ z mesta Samara. Jeho začiatky vedú do roku 2006 kedy sa venoval technu. Od roku 2008 začína experimentovať so zvukom. Preferuje štýly ako ambient, IDM, dubstep či glitch a noise. Hlavnými prvkami jeho hudby sú melodické, ťahavé plochy a melancholická atmosféra. Krédo: “ Zvuk by mal hovoriť s poslucháčom, musí mať zmysel, hudba nie je len o zvuku v slúchadlách alebo v reprákoch, hudba je život a život nemôže byť nezmyselný“.

PEGO
Matúš Pecho aka Pego preferuje melodicky dnb obohatený príťažlivým, sexi vokálom. Jeho tracky sú nasiaknuté melodickými plochami, s patričnou dávkou atmosféry, obohatené o akustický inštrument. Práve týmto hudobným podaním, dokáže plnohodnotne odzrkadliť svoje pocity a radosť z hudby. A toho jasným dôkazom je práve FRAGMENTS OF LIFE EP (free download). Matúš sa však neviaže striktne len na jeden štýl. Jeho multižánrové zameranie sa na naplno prejavilo v dnešnom release, kde sa predstavil v pomalšom tempe downbeatu.

ABNORMAL
Maroš Sabo aka Abnormal je mladý producent, Dj a live act z Trenčína. Ako Dj pôsobí od roku 2006, produkcii sa venuje od roku 2007 a so živým vystupovaním začal v roku 2009.
Pri produkcii a live setoch využíva Novation Launchpad a Ableton. Jeho produkcia je štýlovo rozmanitá a experimentálna od melancholických skladieb cez glitch, elektroniku až po minimal. Vystihuje ju precíznosť zvukov a na svoje si prídu najmä náročnejší poslucháči, ktorí vedia vychutnať a oceniť experimentálnosť a zároveň jednoduchosť.
Abnormal neostáva len pri vyššie uvedených činnostiach ale je zároveň aj organizátorom a tvorcom hudobného podujatia Interior Sounds. Jeho hudobné zručnosti mali pozitívny ohlas nie len v lokálnych kluboch ale hosťoval aj v kluboch v Prahe a v podcaste Wilsonoc_FM

O mastering sa postaral SIGURT.

Melodica Netlabel Weblinks
Web Site: http://melodica-netlabel.com/
Youtube: http://www.youtube.com/user/MelodicaNetlabel
Soundclound: http://soundcloud.com/melodicanetlabel
Twitter: http://twitter.com/M_e_l_o_d_i_c_a
Mixcloud: http://www.mixcloud.com/MelodicaNetlabel
Myspace: http://www.myspace.com/melodicanetlabel
Squirellnet: http://sonicsquirrel.net/detail/label/melodicanetlabel/1422
Idj: http://www.idj.cz/melodica-netlabel/

via Melodica Netlabel