MELODICA NETLABEL & FOLKSTEP EP


Slovensko je malá krajina. Síce malá, ale plná priateľských ľudí, kultúrnych hodnôt a tradícií. Významnou zložkou slovenskej kultúry je folklór. A práve teraz vám Melodica Netlabel prináša FOLKSTEP EP (MLD008) – release, ktorý je akousi tribute či ódou v modernom prevedení na naše tradície a na toto cenné kultúrne dedičstvo.

Výraz folklór vznikol spojením anglických slov folk (ľud, národ) a lore (vedomosti, znalosti). Takže celkový význam slova by sa dal vyložiť ako: „to, čo ľud vie“. Názov ep-čka Folkstep by sa potom dal voľne preložiť ako: „kam ľud kráča“. A práve týmto releasom vám chce slovenský producent Draxter ukázať jednu z mnohých hudobných ciest. Svoj svet, fúzie tradičných elementov v podobe unikátnych samplov a klasického folklórneho spevu s moderným zvukom dubstepu či drum & bassu.

Draxter sa venuje produkcii takmer 7 rokov a posledné dva roky jeho tvorbu ovplyvňuje prevažne dubstep. V tom čase zakladá prvý slovenský dubstepový podcast SubLab. Momentálne pracuje na vydaní svojho prvého singlu „In my dreams“ ktorý má na YouTube viac než 80 000 videní a veľmi pozitívny feedback. Okrem produkcie sa venuje aj hudobnej sebarealizácii formou LiveAct-u.

O mastering celého EP sa postaral Sigurt.

DOWNLOAD

LISTEN

NETLABEL MELODICA

RELEASE INFO:
Title: Draxter – Folkstep EP
Catalog: mld_008
Date: 12.10.2010
Format: 320 Kbps Mp3

TRACKLISTING:
Draxter – Ten Rozmarin (08:23)
Draxter – Svatojanska (07:42)
Draxter – Fujara (05:42)

CREDITS:
Written: Draxter | http://www.myspace.com/draxterspace
Mastering: Sigurt | http://www.myspace.com/sigurtdnb
ArtWork: Kaizels | http://www.myspace.com/djkaizels

via melodica-netlabel.com