Medzinárodná fotografická kolektívna výstava Dotyky času


AFUK a Fotogaléria Trafačka Vás srdečne pozývajú na otvorenie medzinárodnej fotografickej výstavy. Vernisáž sa uskutoční v piatok 4.12.2015 o 18:00 hodine vo Fotogalérii Trafačka. Výstava potrvá do 3.februára 2016.

Na výstave môžete vzhliadnúť pestrú škálu fotografií a výtvarných objektov od 21 autoriek a autorov z Čiech, Slovenska a Poľska, ktorí za pomoci tradičných, historických a alternatívnych fotografických techník interpretovali pojem Času a svoje diela doplnili originálnymi textami.

Názov výstavy nebol zvolený náhodne. Za posledných niekoľko dekád doba zrýchlila svoje tempo. Prestávame vnímať prirodzený pohyb okolo nás; striedanie ročných období, vnútorné biorytmy, globálne i spoločenské zmeny. Túžime žiť v prítomnosti, ale naša myseľ sa nedokáže odpútať od už neexistujúcej minulosti a imaginárnej budúcnosti. Čas je veľkou témou dnešnej doby.

Výstava ponúa diela, ktoré majú s témou času spojený nie len obsah, ale aj formu. Vystavené fotografie vznikali postupne, prostredníctvom časovo náročných metód; či už technologicky detailne prepracované procesy alebo experimentálne cestou pokus – omyl. Dotyky času nabádajú vnímavého diváka k zastaveniu a zamysleniu.

AFUK je on-line médium, ktoré podporuje alternatívu, umění, fotografii a kreativitu. Voľne spolupracujú s autormi z Čiech, Slovenska, Nemecka, Poľska a Veľkej Británie.