Medulla + Lu – 18.12.2010 19:30 – Desert, Brno


Přiblížil se konec roku a 6 dBs se po divočinách s Nightpass & Town Portal a The Swan Bride (SK) na čas uklidnili a přicházejí s malým intimním koncertem. V Desertu chystáme koncert Medulla & Lu. Rozloučení s rokem 2010 bude zároveň přivítáním nové desky kapely Medulla, která ponese naše logo, a my si ji hrdě zařadíme jako první desku do katalogu.
Info o našich koncertech: 6dbs.blogspot.com / facebook.com/sixdbs
Facebook akce: http://www.facebook.com/event.php?eid=135800446474041&ref=ts

Medulla
bandzone.cz/medulla
Medulla se proměnila v trio a přijala do svých řad zpěvačku. Navíc se kapela chystá představit nové album. Jaké bude? Vyvážený mix elektroniky, mašinek a akustické kytary; indie a trip-hopu; mužských a ženských hlasů. Osm písní a okolo 25minut muziky. V netradičních emotivních skladbách sice občas zaslechnete vliv Radiohead, avšak písně jsou okořeněny i špetkou ambientu. V brněnské scéně je mladé duo Medulla jedno z mála, které hraje aktuální a originální hudbu. Jejich písně jsou promyšlené a je z nich cítit výborný hudební cit a um obou hudebníků. Za svou krátkou kariéru už za sebou mají hraní s Nierikou,C ,Longital nebo Arms and Sleeperes (USA). Pomalu ale jistě Medulle přestává stačit brněnská ohrada a chtěla by do světa. Svěží kapela s čerstvou deskou.

Lu
bandzone.cz/lumusicband
Lu za sebou mají o něco delší historií a jejich kořeny najdeme v roce 2002. Hned v roce 2003 vydali u labelu Piper Records svoje první album a za svou existenci odehráli koncerty spolu s kapelami OTK, Priessnitz,Tata Bojs, C nebo předskakovala i takové hvězdy, jakými jsou Enon. Mezi léty 2007-2009 následovala malá pauza, ale kapela už opět koncertuje a dokonce v létě 2009 vydala opět u Piper records druhé album Owes & Vows.
Lu jsou velmi intimní, i když jsou zvukově o něco bohatší než Medulla, jejich hudba vás stejně tak pevně vtáhne a nepustí. V písních občas zazní inspirace Pearl Jam nebo atmosféra deštivého podzimu. Kapela Lu byla nominována na cenu Anděl, vyhrála festival Malá Alternativa a objevila se i v Radio Wave Live Sessions.
Další koncerty:
The Ills + C + Obstacles (DK)
Fléda – 27.1.2010
Trust (DK)
Muzejka 16.2.2010
My Polaris Artillery + Governor of Alaska (DK)
Muzejka – 26.4.2010
Moffarammes (SWE)
Muzejka 14.5.2010

via 6dbs.blogstpo.com