Mediálny plán Štátneho divadla Košice na týždeň od 6. do 12. septembra 2010


STREDA 8. septembra
19,00 hod. – Historická budova ŠD – 34. repríza komédie renomovaných anglických autorov Raya a Michaela Cooneyovcov Tom, Dick a Harry, v ktorej uvidíme, čo všetko sa môže stať, keď sa jeden bezdetný pár rozhodne adoptovať si dieťa. Zdanlivo formálna záležitosť sa skomplikuje vo chvíli, keď sa ruku k dielu rozhodnú priložiť aj dvaja manželovi podarení bratia. Vypukne kolotoč tých najbláznivejších situácií a hlavný hrdina bude mať plné ruky práce, aby dal všetko do poriadku a zachoval si pri tom psychické zdravie. Export toho najlepšieho anglického humoru, ktorý nikoho v hľadisku nenechá chladným. Rozosmejú vás Stanislav Pitoňák, Michal Soltész, Juraj Zetyák, Henrieta Kecerová, Tatiana Poláková, Jozef Úradník, Róbert Šudík, Ľuba Blaškovičová a Peter Cibula. Premiéra bola 16. októbra 2009.

ŠTVRTOK 9. septembra
10,00 hod. – Historická budova ŠD – 34. repríza komédie renomovaných anglických autorov Raya a Michaela Cooneyovcov Tom, Dick a Harry.
19,00 hod. – Malá scéna ŠD – už 114. repríza hry Mira Gavrana Všetko o ženách – Hra súčasného chorvátskeho dramatika Mira Gavrana ponúka pohľad muža na ženský svet – mozaiku niekoľkých príbehov o ženách a ich osudoch v dnešnej dobe. Tri herečky na javisku z okamihu na okamih menia svoje podoby aj charaktery, berú na seba rolu matky aj rolu dcéry, premieňajú sa zo stareniek na malé dievčatká, z dobrých kamarátok na úhlavné nepriateľky. Rozohrávajú hru o rôznych podobách vzťahov medzi ženami, ktorá je plná vášní a sentimentu, úprimnosti a citového vydierania, lásky a nenávisti, šťastia a zúfalstva. Tak ako v živote, ani tu nič nie je jednoznačné a jednofarebné, každá mince má dve strany a každá žena má svoju pravdu. Nenechajte si ujsť vynikajúce herecké výkony Beaty Drotárovej, Aleny Ďuránovej a Dany Košickej v réžii Dušana Bajina – premiéra bola 25.10.2004.

PIATOK 10. septembra
19,00 hod. – Malá scéna ŠD – 31. repríza hry košickej autorky a herečky Adriany Krúpovej Zoznamka. Úsmevný príbeh s netradičnou zápletkou, ktorý divákovi odľahčeným spôsobom predvedie strasti i slasti súčasného manželstva..V predstavení účinkujú Ivan Krúpa, Beáta Drotárová, Henrieta Kecerová, Adriana Krúpová a Dana Košická. Premiéra bola 6. februára 2009.

NEDEĽA 12. septembra
19,00 hod. – Historická budova ŠD – Štyri hviezdy baletu Európy – galaprogram najlepších :tanenčných čísel štyroch baletov zo ŠD Košice, Opery Krakowskej, Národního divadla moravskoslezského v Ostrave a Národného divadla v Miškolci, ktorý pripravilo občianske združenie Slavonic Dance Theatre v spolupráci so ŠD Košice. Viac informácii v tlačovej správe a na tlačovej besede. Pred predstavením budú zároveň slávnostne vyhlásené výsledky ankety NAJ ŠD Košice 2010.

via sdke.sk