Mediálny plán Štátneho divadla Košice na týždeň od 5. do 11. apríla 2010


UTOROK 6. apríla
19,00 hod. – Malá scéna ŠD – 6. repríza sociálnej drámy Vasilija Sigareva Vĺčik. Obraz patológie rodiny, ktorú často nevnímame, ale nechceme vidieť. Príbeh dievčaťa, ktoré márne hľadá lásku u svojej matky. Sigarevov film Vĺčik je najúspešnejším filmom v Rusku za rok 2009 a zbiera ceny nielen doma, ale aj v zahraničí. Je to zároveň akási generálka pred zájazdom na festival v Poznani, ktorý bol iniciátorom vzniku tohto projektu. Premiéra bola 25.10.2004.

ŠTVRTOK 8. apríla
11,00 a 19,00 hod. – Malá scéna ŠD – 4. a 5. repríza predstavenia ROBINSON&CRUSOE, ktoré vzniklo v spolupráci s Národným divadlom v Miškolci v rámci projektu cezhraničnej spolupráce Budujeme partnerstvá. Autori vytvorili zo slávneho románového hrdinu Daniela Defoa dvoch javiskových hercov. Dvaja muži sa stretnú podobným spôsobom ako románový Robinson Crusoe a Piatok, avšak miesto deja nie je ostrov ale strecha. Históriou je však väčšia katastrofa, na ostrove sa zjavia dve postavy – piloti potom, ako sa zachránili z nešťastia. Aj u nich sa prejaví klasická jazyková bariéra ako u Robinsona a Piatka, pretože ide o dvoch nepriateľských pilotov, z ktorých každý hovorí iným jazykom. Nie je žiaden jazyk, ktorým by sa spolu dohovorili, ale predsa sa musia pokúsiť o prežitie na tomto malom priestore. Nakoniec aj bez slov nájdu spoločnú k šťastiu vedúcu cestu. V netradičnom dvojjazyčnom predstaví uvidia diváci v hlavných postavách domáceho Michala Soltésza a maďarského herca Sándora Tamása Molnára. Premiéra bola 26. a 27.marca 2010.

PIATOK 9. apríla
10,30 hod. – Malá scéna ŠD – 6. repríza predstavenia ROBINSON&CRUSOE

SOBOTA 10. apríla 2010
19,00 – Veľká scéna ŠD – jubilejná 30. repríza opery Georgesa Bizeta Carmen. Nesmrteľná operná hrdinka, vášnivá, neskrotná, po slobode túžiaca Carmen žije na svetových javiskách už 135 rokov. Premiéru zažila 3. 3. 1875 v Parížskej Opéra-Comique. Jedno z vrcholných diel svetovej opernej literatúry sa na dosky Štátneho divadla Košice vrátilo pred piatimi rokmi už po šiesty krát. V predstavení budú pod taktovkou Igora Dohoviča spievať aj zaujímaví hostia – v úlohe Carmen sa predstaví Michela Bregantin a v úlohe Escamilla Martin Babjak. Premiéra bola 4. marca 2005.

NEDEĽA 11. apríla 2010
19,00 – Veľká scéna ŠD – 14,30 hod. – Historická budova ŠD – 8. repríza rozprávky Jána Uličianskeho Štyria škriatkovia a víla. Rozprávkový titul ponúka zábavu i poučenie pre deti aj rodičov. Bohatá scénografia a pesničky určite upútajú malého diváka a všetci sa môžeme tešiť na klasickú rozprávku v tom najlepšom zmysle slova – premiéra bola 31. januára 2010.

via sdke.sk