Mediálny plán Štátneho divadla Košice na týždeň od 24. mája do 30. mája 2010


UTOROK 25. mája
19,00 hod. – Historická budova ŠD – 33. repríza azda najznámejšieho baletu Labutie jazero P.I.Čajkovského. Špička tanečného umenia, „ Hamlet“ baletného repertoáru, ktorý je snom každého choreografa a režiséra, podobne aj interpreta, už na prahu svojho vstupu do umeleckého života. Svetové mená umelcov ponúkli svoje mohutné prispievanie pre realizáciu početných verzií, ktoré vznikli od premiéry baletu 20. februára, 1877 v choreografií A. Gorského. Realizácia Labutieho jazera si žiada elegantné prevedenie „ francúzskej školy“ , temperament Talianov, disciplínu nemeckého zázemia a bohatú emotívnu škálu Slovanov a ruskej baletnej školy. Premiéra bola 2. decembra 2005.

STREDA 26. mája
18,00 hod. Historická budova ŠD – 4. repríza najnovšieho operného predstavenia Adriana Lecouvreur od skladateľa Francesca Cileu. V réžii Andrei Hlinkovej a hudobnom naštudovaní šéfdirigenta Paola Gatta vzniklo v Košiciach extravagantné predstavenie, v ktorom režisérka zasadila dej pôvodne z 18. storočia do súčasnosti a do zaujímavého prostredia filmových ateliérov. Zaujímavosťou je, že príbeh francúzskej herečky bol do opernej podoby spracovaný až štyrikrát, uchytilo sa však len dielo Francesca Cileu. Premiéra bola 14. mája 2010.

ŠTVRTOK 27. mája
19,00 hod. – Historická budova ŠD – 27. repríza situačnej komédie Tom, Dick a Harry Raya a Michaela Cooneyovcov. Komédia od renomovaných anglických autorov, v ktorej uvidíme, čo všetko sa môže stať, keď sa jeden bezdetný pár rozhodne adoptovať si dieťa. Zdanlivo formálna záležitosť sa skomplikuje vo chvíli, keď sa ruku k dielu rozhodnú priložiť aj dvaja manželovi podarení bratia. Vypukne kolotoč tých najbláznivejších situácií a hlavný hrdina bude mať plné ruky práce, aby dal všetko do poriadku a zachoval si pri tom psychické zdravie. Export toho najlepšieho anglického humoru, ktorý nikoho v hľadisku nenechá chladným. Rozosmejú vás Stanislav Pitoňák, Michal Soltész, Juraj Zetyák, Henrieta Kecerová, Tatiana Poláková, Jozef Úradník, Róbert Šudík, Ľuba Blaškovičová a Peter Cibula. Premiéra bola 16. októbra 2009.

PIATOK 28. mája
19,00 hod. – Malá scéna ŠD – I. PREMIÉRA GROTESKY FERNANDA ARRABALA TROJKOLKA. Bližšie informácie na stredajšej tlačovej besede.

SOBOTA 29. mája
19,00 hod. – Malá scéna ŠD – II. PREMIÉRA GROTESKY FERNANDA ARRABALA TROJKOLKA.

NEDEĽA 30. mája
19,00 hod. – Malá scéna ŠD – 82. repríza hry chorvátskeho dramatika Mira Gavrana Všetko o mužoch. V réžii Dušana Bajína sa môžete tešiť na skvelý herecký koncert Michala Soltésza, Róberta Šudíka a Radovana Hudeca. Premiéra bola 17. novembra 2006.

via sdke.sk