Mediálny plán Štátneho divadla Košice na týždeň od 12. do 18. apríla 2010


PONDELOK 12. apríla
19,00 hod. – Veľká scéna ŠD – 21. repríza situačnej komédie Raya a Michaela Cooneyovcov Tom, Dick a Harry. Komédia od renomovaného anglického autora, v ktorej uvidíme, čo všetko sa môže stať, keď sa jeden bezdetný pár rozhodne adoptovať si dieťa. Zdanlivo formálna záležitosť sa skomplikuje vo chvíli, keď sa ruku k dielu rozhodnú priložiť aj dvaja manželovi podarení bratia. Vypukne kolotoč tých najbláznivejších situácií a hlavný hrdina bude mať plné ruky práce, aby dal všetko do poriadku a zachoval si pri tom psychické zdravie. Export toho najlepšieho anglického humoru, ktorý nikoho v hľadisku nenechá chladným. Rozosmejú vás Stanislav Pitoňák, Michal Soltész, Juraj Zetyák, Henrieta Kecerová, Tatiana Poláková, Jozef Úradník, Róbert Šudík, Ľuba Blaškovičová a Peter Cibula. Premiéra bola 16. októbra 2009.

UTOROK 13. apríla
19,00 hod. – Malá scéna ŠD – 14. repríza hry už nebohého Petra Raševa Sanatórium. Zvrátené hodnoty a priority dnešných konzumentov rôznych TV reality show boli inšpiráciou na divadelnú reality show , do ktorej sú vtiahnutí aj diváci… Päť zločincov, ktorí namiesto väzenia trávia čas v Sanatóriu, má možnosť konfrontovať svoje príbehy s publikom a jeho sympatiami – a dokonca si vybrať : odmenu alebo smrť v priamom prenose…. Premiéra bola 18. júna 2009.

19,00 hod. Veľká scéna ŠD – 7. Repríza opery Gaetana Donizzetiho Lucia di Lammermoor. Pútavý príbeh tragickej lásky Lucie a Ravenswooda na pozadí rodovej nenávisti a intríg. Hudobne ho so súborom košickej opery naštudoval taliansky dirigent Alessandro Pagliazzi, ako režisér sa v tomto predstavení do Košíc vrátil Marián Chudovský. V hlavných úlohách sa pod taktovkou Alessandra Pagliazziho predstavia Marián Lukáč, Michaela Várady a Jaroslav Dvorský. Premiéra bola 27. novembra 2009.

ŠTVRTOK 15. apríla
19,00 hod. Veľká scéna ŠD – 92. repríza situačnej komédie Georgesa Feydeaua Chrobák v hlave. Brilantná komédia, kde centrálnou zápletkou je nevera verných, ktorým ktosi skrátka nasadí chrobáka do hlavy. Jedna z najslávnejších a najhranejších komédií na svete, klasika, ktorá nestarne, brilantná, drzá, ľahkonohá, francúzska. Situačný tresk, ktorý privodí nevinný nápad zistiť, ako je to s vernosťou manželského partnera. A už je príslovečný chrobák v príslovečnej hlave. Guľový blesk humoru a vtipu nezadržateľne letí javiskom. Premiéra bola 6. októbra 2006.

PIATOK 16. apríla
19,00 hod. Veľká scéna ŠD – Operný koncert pri príležitosti životného jubilea sólistu opery ŠD Košice Jaroslava Dvorského. Program nájdete na http://www.sdke.sk.

SOBOTA 17. apríla
19,00 hod. Veľká scéna ŠD – 22. repríza situačnej komédie Raya a Michaela Cooneyovcov Tom, Dick a Harry. Komédia od renomovaného anglického autora, v ktorej uvidíme, čo všetko sa môže stať, keď sa jeden bezdetný pár rozhodne adoptovať si dieťa. Zdanlivo formálna záležitosť sa skomplikuje vo chvíli, keď sa ruku k dielu rozhodnú priložiť aj dvaja manželovi podarení bratia. Vypukne kolotoč tých najbláznivejších situácií a hlavný hrdina bude mať plné ruky práce, aby dal všetko do poriadku a zachoval si pri tom psychické zdravie. Export toho najlepšieho anglického humoru, ktorý nikoho v hľadisku nenechá chladným. Rozosmejú vás Stanislav Pitoňák, Michal Soltész, Juraj Zetyák, Henrieta Kecerová, Tatiana Poláková, Jozef Úradník, Róbert Šudík, Ľuba Blaškovičová a Peter Cibula. Premiéra bola 16.októbra 2009.

NEDEĽA 18. Apríla
14,30 hod. Malá scéna ŠD – 99. Repríza rozprávkového predstavenia Maťko a Kubko, ktoré podľa knihy Marianny Grznárovej napísal Miňo Mojžiš. V úlohách známych valachov sa predstavia Peter Cibula a Tomáš Diro, sekundovať im budú Katarína Horňáková a Juraj Zetyák. Premiéra bola 11. decembra 2005.

via sdke.sk