Mediálny plán Štátneho divadla Košice na týždeň od 10. mája do 16. mája 2010


PONDELOK 10. mája
19,00 hod. – Malá scéna ŠD – 9. repríza sociálnej drámy Vasilija Sigareva Vĺčik. Obraz patológie rodiny, ktorú často nevnímame, ale nechceme vidieť. Príbeh dievčaťa, ktoré márne hľadá lásku u svojej matky. Sigarevov film Vĺčik je najúspešnejším filmom v Rusku za rok 2009 a zbiera ceny nielen doma, ale aj v zahraničí. V hlavných úlohách sa predstavia Ivana Feníková ako dievča, Dana Košická ako matka, Katarína Horňáková ako sestra a Judita Viciánová ako matka. Realizačný tím viedla poľská režisérka Joanna Zdrada. Premiéra bola 12. februára 2010.

UTOROK 11. mája
19,00 hod. – Historická budova ŠD – 14. repríza romantického baletného predstavenia Giselle, ktoré pripravili Juraj Kubánka, Zuzana Mistríková a Ondrej Šoth a ktoré bolo prvý zo série inscenácií s dominanciou slovenského národného povedomia a vychádzajúcou z tradícií slovenského folklóru. Premiéra bola 13. marca 2009.

10,00 hod. – Malá scéna ŠD – 18. repríza hry Štefana Králika Trasovisko. Klasickú hru z dedinského prostredia režijne pripravil Matúš Oľha. Príbeh z tradičnej slovenskej dediny hovorí o mladej žene, ktorá musí vyriešiť ľúbostnú i morálnu dilemu vo svojom vzťahu a rozhodnúť sa medzi dvoma bratmi. Hra ŠD Košice uviedlo pri príležitosti 100. výročia narodenia autora. V jednotlivých úlohách sa predstavia Adriana Ballová, Peter Cibula, Premiéra bola 30. 5. 2009.

STREDA 12. mája
19,00 hod. Historická budova ŠD – 19,00 hod. – Veľká scéna ŠD – 25. repríza situačnej komédie Tom, Dick a Harry Raya a Michela Cooneyovcov. Komédia od renomovaného anglického autora, v ktorej uvidíme, čo všetko sa môže stať, keď sa jeden bezdetný pár rozhodne adoptovať si dieťa. Zdanlivo formálna záležitosť sa skomplikuje vo chvíli, keď sa ruku k dielu rozhodnú priložiť aj dvaja manželovi podarení bratia. Vypukne kolotoč tých najbláznivejších situácií a hlavný hrdina bude mať plné ruky práce, aby dal všetko do poriadku a zachoval si pri tom psychické zdravie. Export toho najlepšieho anglického humoru, ktorý nikoho v hľadisku nenechá chladným. Rozosmejú vás Stanislav Pitoňák, Michal Soltész, Juraj Zetyák, Henrieta Kecerová, Tatiana Poláková, Jozef Úradník, Róbert Šudík, Ľuba Blaškovičová a Peter Cibula. Premiéra bola 16. októbra 2009.

PIATOK 14. mája
19,00 hod. Veľká scéna ŠD – I. PREMIÉRA OPERY FRANCESCA CILEU ADRIANA LECOUVREUR. Bližšie informácie o predstavení na tlačovej besede a v priebehu budúceho týždňa.

SOBOTA 15. mája
19,00 hod. Veľká scéna ŠD – II. PREMIÉRA OPERY FRANCESCA CILEU ADRIANA LECOUVREUR. Bližšie informácie o predstavení na tlačovej besede a v priebehu budúceho týždňa.

via sdke.sk