Madness, The Bloody Beetroots, Kelis and a mnohí ďalší na Szigete


Sziget pridáva do line-upu ďalšíe mená. Tento rok sa k prestížnemu hudobnému programu pripoja aj Madness, The Bloody Beetroots, Kelis a mnohí ďalší. Vstupenky na Sziget, ktorý sa bude konať na Island of Freedom od 11. do 18. augusta, sú v predaji za zvýhodnené ceny do konca júla.

Sziget bude toto leto definitívne miestom, kde nájdete mnoho zábavy a prežijete skvelú dovolenku s ľuďmi z celého sveta. The Island of Freedom – Ostrov slobody, to nie je len hudobný festival, je to miesto, ktoré ponúka non stop zábavu, pestré aktivity na ostrove, ale aj v prekrásnej Budapešti, a samozrejme koncerty kapiel z celého sveta všetkých hudobných žánrov. Hudobný program rozdelený podľa dní nájdete už teraz na webovej stránke – http://www.szigetfestival.sk/programs. K už oznámeným interpretom dnes pridúdajú ďalší – Madness, The Bloody Beetroots, Kelis, Leningrad, Band of SKulls, Triggerfinger, Deniz Koyu, Quentin Mosimann, Black Sun Empire a INVSN.

Madness, jedna z najvýraznejších ska kapiel, vznikla v roku 1976 v londýnskom Camden Towne. Na predchádzajúcich ročníkoch Szigetu už dokázali, že vedia, ako vyzerá skutočná ska party a určite aj tento rok bude ich vystúpenia patriť medzi tanečno-zábavné vrcholy festivalu. Aj The Bloody Beetroots privezú so sebou na Sziget veľkú dávku energie. Môžeme očakávať poriadny hard-core elektro house v našlapanom energickom vystúpení, ktoré dostane do varu tisícky fanúšikov.

Madness
http://www.youtube.com/watch?v=KwIe_sjKeAY
The Bloody Beetroots 

Kelis, americká popová ikona, ktorá má na svojom konte už šesť albumov a tridsaťjedna singlov je jednou z najžiadanejších hviezd súčasného hudobného neba. Ninja Tunes vydalo v apríli tohto roku jej ostatný album Food a návštevníci Szigetu sa určite môžu tešiť na jej kvalitný a rôznorodý pop. Leningrad sa stal vlajkonosičom regionálnej undergroundovej scény 21. storočia. Sila tohto zoskupenia spočíva v ska okorenenom punkom, ale aj ruskými pochodmi, tanečnými a ľudovými prvkami. Band of Skull, trio zo Southamptonu, vydalo tento rok v marci album Himalayan a aj v ich podaní fanúšikovia zažijú dynamickú, mystickú hudbu speváka a gitaristu Russella Marsdena. Triggerfinger, najzvučnejšia antwerpská rocková kapela sa vracia na Sziget! Ich hudba v sebe zahŕňa tradičnejší, oldschoolový, ale napriek tomu dynamický prístup k duchaplnému srdečnému rocku.

Kelis

Leningrad

Band of Skulls

Triggerfinger

Deniz Koyu, muž, ktorý stojí za hitmi ako Tung, Hertz, Bong, Follow You. Milovníci progresívnej a house muziky by si jeho vystúpenie rozhodne nemali nechať ujsť! Thomas Gold je ďalším z DJov, ktorí vystúpia na tohtoročnom Szigete. Tento nemecký hudobník vydal svoj debut v roku 2006 a momentálne je jedným z najuznávanejších producentov modernej dance hudby. Francúzsku elektronickú scénu na festivale bude zastupovať Quentin Mosimann, vychádzajúca hviezda medzi DJ a producentmi.

Deniz Koyu 

Quentin Mosimann

Thomas Gold

Black Sun Empire predstavuje to najlepšie z temného, technom nasýteného tanečného drum´n´bassu. Od tej doby, čo v roku 2000 vtrhli na hudobnú scénu rozvíjajú ďalej svoj unikátny štýl aj zvuk, vydali nemalý počet singlov, päť LP a vydobyli si pozíciu lídra vo svojej objasti. INVSN („invasion“) je švédska kapela poháňajúca vášnivým duchom hardcore punku, ktorá čerpá inšpiráciu z bohatej histórie rock´n´rollu. Ich hudba predstavuje dômyselný pop, na ktorý nazerajú post-punkovou optikou.

Black Sun Empire

INVSN

Sziget festival, 11. – 18. august, patrí medzi najlepšie európske festivaly a svoje líderstvo potvrdzuje aj tento rok skvelým hudobným programom. V súčasnosti je potvrdená polka hudobného programu a medzi koncertmi na ktoré sa môžu fanúšikovia tešiť sú aj vystúpenia hviezd ako Queens of the Stone Age, Imagine Dragons, Lily Allen, Manic Street Preachers, Dreadmau5, The Prodigy, Macklemore & Ryan Lewis a mnoho ďalších. Vstupenky na festival sú v predaji v sieti Ticketportal a na festivalovom webe. V predaji sú permanentky, jednodňové vstupenky. Viac informácií o programe nájdete na http://www.szigetfestival.sk.